Prokuratorskie śledztwo w sprawie delikatesów Alma

TVN24 Biznes

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Alma Market

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kontrahentów spółki Alma Market SA – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Doniesienie złożyli kontrahenci, a wśród nich m.in. agencja ochrony.

Z uwagi na toczące się postępowanie prokuratura nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Poinformowała natomiast, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło kilku kontrahentów spółki. Jednym z zawiadamiających jest spółka świadcząca usługi ochrony.

Postępowanie sanacyjne

Alma Market w połowie września złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

Spółka ogłosiła zwolnienia grupowe obejmujące ok. 1,3 tys. osób oraz rozpoczęła redukcję placówek. W październiku, ze względu na długi termin otwierania postępowania sanacyjnego, Alma poinformowała, że złożyła do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Ostatecznie postępowanie sanacyjne zostało otwarte dopiero kilka dni temu - 15 grudnia.

Postanowienia sądu

Jak poinformowała Grażyna Rokita z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, w grudniu Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia wydział VIII Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego spółki. Jednocześnie sąd zdecydował o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

Zobacz: Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma (Film z 14.11.2016)

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma

Autor: azb//ms / Źródło: PAP