Duży przewoźnik startuje z rekrutacją w Polsce

Leoncio J/CC BY-NC-SA 2.0Lufthansa poszukuje pracowników do gdańskiego oddziału

Eksperci z Lufthansa Systems w przyszłym tygodniu będą rekrutować na Podkarpaciu pracowników do gdańskiego oddziału firmy. Poszukiwani będą m.in. programiści i specjaliści z branży lotniczej.

Lufthansa Systems działa w Polsce od 1998 r. Spółka dostarcza zaawansowane usługi i rozwiązania informatyczne, które są wykorzystywane głównie w branży lotniczej, logistycznej i finansowej. Firma jest częścią grupy Lufthansa.

Kto poszukiwany

Firma poszukuje m.in. doświadczonych programistów, testerów, specjalistów z branży lotniczej.

- Szukamy również osób, które dopiero zaczynają swoją zawodową przygodę - wyjaśnia prezes Lufthansa Systems Poland Ireneusz Zalewski. Zalewski wyjaśnił, że spółka szuka pracowników na Podkarpaciu, bo w regionie bardzo dobrze rozwinięte są dwie dziedziny, które interesują firmę: nowe technologie IT oraz lotnictwo. W Rzeszowie swoją siedzibę ma klaster Dolina Lotnicza, działa tu też klaster Informatyka Podkarpacka.

Spotkanie ze studentami

Przedstawiciele Lufthansa Systems spotkają się w środę w Rzeszowie ze studentami dwóch uczelni. Jedną z nich będzie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ). Uczelnia kształci specjalistów m.in. na unikatowym w skali kraju kierunku - zarządzanie lotnictwem (Aviation Management). Eksperci z Lufthansy pojawią się też na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie - podobnie jak na WSIiZ - prezentację wygłoszą Grzegorz Rucki oraz Kamil Kwolek, którzy są absolwentami politechniki, a obecnie pracują w gdańskim oddziale firmy. Opowiedzą m.in. o zastosowaniu systemów informatycznych w służbie lotniczej na przykładzie operacyjnego planowania lotów. Natomiast na spotkaniu w Hotelu Prezydenckim udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany. Kandydaci w ciągu kilku godzin przejdą testy merytoryczne oraz rozmowy rekrutacyjne i możliwe, że jeszcze tego samego dnia poznają ich wyniki. Jeśli osoba przejdzie proces rekrutacyjny, będzie mogła podpisać umowę. W gdańskiej siedzibie Lufthansa Systems Poland pracuje ponad 500 specjalistów w takich dziedzinach jak IT, lotnictwo, logistyka i finanse.

Zobacz rozmowę o rynku pracy. Gośćmi TVN24 BiS byli Hanna Więcewicz oraz Andrzej Kubisiak (18.08.2016):

Eksperci: teraz rynek pracy czeka na ludzi "50 plus"
Eksperci: teraz rynek pracy czeka na ludzi "50 plus"

Autor: mb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Leoncio J/CC BY-NC-SA 2.0

Pozostałe wiadomości