Urzędy skarbowe otwarte wieczorami i w soboty. Na razie to eksperyment

TVN24 Biznes

tvn24Ministerstwo Finansów rozpoczęło pilotaż wydłużonych godzin pracy w kilku wybranych urzędach skarbowych na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego

Ministerstwo Finansów rozpoczęło pilotaż wydłużonych godzin pracy w kilku wybranych urzędach skarbowych na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego. Uzyskane w ten sposób doświadczenia mają służyć poprawie dostępności usług administracji podatkowej.

- Od 15 października do 30 listopada 2015 r. klienci wybranych czterech urzędów skarbowych aglomeracji warszawskiej oraz łódzkiej będą mogli załatwić swoje sprawy w dodatkowych godzinach, w poniedziałki do godziny 20.00 oraz w soboty w godzinach 8.00 - 12.00. Klienci urzędów w wydłużonych godzinach pracy będą mogli załatwić swoje sprawy na sali obsługi lub centrum obsługi - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Które oddziały?

Zapewniono, że zdobyte w ramach pilotażu informacje i doświadczenie pozwolą wypracować docelowe rozwiązania z zakresu czasu pracy urzędów skarbowych, które będzie można wdrożyć w całym kraju. - Działania mają na celu zwiększenie dostępności urzędów skarbowych w miastach, aglomeracjach oraz miejscowościach je otaczających, gdzie klienci ze względów zawodowych i komunikacyjnych nie są w stanie dotrzeć do urzędu do godz. 18.00 w wyznaczonym jednym dniu - dodano. Do pilotażu zostały wyznaczone: Urząd Skarbowy Łódź-Widzew, Urząd Skarbowy w Zgierzu, Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany, Urząd Skarbowy w Piasecznie. W poniedziałek urzędy te będą czynne w godzinach 7.30 - 20.00; od wtorku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30; w sobotę w godzinach 8.00 - 12.00.

Polacy na szarym końcu Europy. Fiskus drogi i nieskuteczny:

Polacy na szarym końcu Europy. Fiskus drogi i nieskutecznyTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24