Z kancelarii prezydenta do PZU. Łopiński powołany do rady nadzorczej

Z kraju

Grupa PZU to jedna największych instytucji finansowych w Polscetvn24
wideo 2/4

Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Łopiński był sekretarzem stanu, a następnie szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a ostatnio był sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

"Dzisiaj Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej PZU SA. Ma blisko 25-letnie doświadczenie menedżerskie i nadzorcze w spółkach kapitałowych" - poinformowana spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Bogate doświadczenie

Jak dodano, Łopiński pracował między innymi jako menedżer w Agencji Rozwoju Pomorza oraz w firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej "Pomerania". Był członkiem rad nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego "Solidarności", Polskiej Agencji Informacyjnej, "Gazety Współczesnej" i Radia Wnet. W przeszłości był również doradcą zarządu PZU. Dziś jest także członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej. W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od sierpnia 2015 roku do grudnia 2016 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

Łopiński był także posłem na Sejm VII kadencji.

Także w poniedziałek spółka otrzymała rezygnację Anety Fałek z funkcji członka rady nadzorczej, gdzie była jej wiceprzewodniczącą. Jak podano w komunikacie spółki, "złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach". RN PZU wraz z powołanym Łopińskim jest dziewięcioosobowa.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 roku rada nadzorcza PZU Życie powołała do zarządu spółki Małgorzatę Sadurską. Wcześniej pełniła ona funkcję szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: prezydent.pl