Jeden z najbogatszych Polaków chce sprzedać tę spółkę. Za potężną kwotę

Z kraju

Lista najbogatszych Polaków. Na szczycie rodzeństwo Kulczykówtvn24
wideo 2/5

Blisko 470 mln złotych - tyle na sprzedaży akcji w deweloperskiej grupy LC Corp może zarobić miliarder Leszek Czarnecki.

Jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki, którego majątek wyceniany jest na 3,5 mld złotych, chce sprzedaż wszystkie swoje akcje deweloperskiej grupy LC Corp. Za posiadany przez niego pakiet 230 mln udziałów może dostać blisko 470 mln złotych.

Negocjacje

O toczących się negocjacjach poinformowała spółka Open Finance należąca do Czarneckiego. "Open Finance przyłączył się do konsorcjum podmiotów sprzedających akcje LC Corp po cenie cenie sprzedaży nie niższej niż 2,05 zł za jedną akcję" - czytamy w komunikacie spółki. W informacji możemy przeczytać również, że drugą stroną negocjowanej właśnie umowy jest konsorcjum domów maklerskich (Mercurius Dom Maklerski, mBank i Trigon Dom Maklerski), które miałyby zająć się formalną stroną transakcji sprzedaży akcji.

Zbudowali symbol Wrocławia

Leszek Czarnecki jest głównym akcjonariuszem LC Corp. Miliarder posiada 51,19 proc. udziałów w spółce, która stoi m.in. za budową wrocławskiego wieżowca Sky Tower, który stał się jednym z symboli stolicy dolnego śląska. Budynek jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategorii „wysokość do dachu”. LC Corp poza budową biurowców i lokali usługowych zajmuje się również realizacja inwestycji mieszkaniowych. Zbudowane przez firmę nieruchomości znajdują się m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, czy Łodzi.

Autor: msz/gry / Źródło: TVN24BiS /