Prezes popularnego banku zrezygnował. Stery przejął jego zastępca

Z kraju

Dwie opłaty za kartę kredytowąTVN24 BiS
wideo 2/5

Jarosław Augustyniak złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Idea Banku ze skutkiem na dzień 6 października bez podania przyczyn - poinformował bank w piątkowym komunikacie. Jak dodano, obowiązki prezesa będzie pełnił wiceprezes Tobiasz Bury.

Spółka podała także, że rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu złożył również Dominik Fajbusiewicz.

Augustyniak i Fajbusiewicz pełnili swoje funkcje od lipca 2010 roku.

Nowy prezes

Rada nadzorcza Idea Banku powołała wiceprezesa banku Tobiasza Burego na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa. Do zarządu banku powołana została także Magdalena Skwarzec, która od listopada będzie nadzorować obszar ryzyka. Wcześniej dyrektor zarządzający kierujący Pionem oceny i Zarządzania Ryzykiem w BOŚ Banku. Tobiasz Bury pełni funkcję wiceprezesa Idea Bank od czerwca 2017 roku, a w zarządzie banku jest od stycznia 2017 roku.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach "Zarządzanie oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze", a następnie kontynuował studia na Kellogg School of Management, Northwestern University Chicago gdzie uzyskał tytuł Master of Business Administration oraz na Harvard Business School, Harvard University.

O banku

Idea Bank swoją działalność rozpoczął w 1991 roku. Domeną banku jest obsługa finansowa małych i średnich podmiotów gospodarczych. Bank jest częścią Grupy Kapitałowej Getin Holding, jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Około godziny 15.00 akcje kosztowały 24,55 zł za sztukę - co oznacza spadek w ciągu sesji ok. 2 proc.

Notowania akcji Idea Bank w piątekstooq.pl

Autor: mb/ms / Źródło: PAP