Polski Bus znika z naszych dróg. Duże zmiany na rynku

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/5

W poniedziałek FlixBus ogłosił integrację z Polskim Busem. Najpóźniej do połowy przyszłego roku czerwone autokary znikną z polskich dróg. Zastąpi je kolor zielony - charakterystyczny dla niemieckiego potentata.

Jak tłumaczył na poniedziałkowej konferencji prasowej Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus, nie doszło do żadnych przekształceń własnościowych. Właścicielem Polskiego Busa pozostanie sir Brian Souter. Firmy ogłosiły jednak rozszerzenie dotychczasowej kooperacji.

- To nie jest przejęcie PolskiBus.com, to nowy etap współpracy, w której zmienia się jego marka, platforma sprzedaży i otoczka, którą widzi pasażer - wyjaśnił Leman.

Jakie zmiany

W efekcie dojdzie między innymi do rebrandingu czerwonych autobusów. - Rebranding zakończy się najpóźniej w połowie przyszłego roku - zapowiedział Michał Leman.

Jednocześnie wskazał, że po zmianach w ofercie pozostanie większość przystanków Polskiego Busa. Zmienić ma się za to standard autokarów. - Zmiana dotyczy wszystkich autokarów. Wyjęcie sześciu foteli, to jest duża różnica. Autokary zostaną odchudzone. Oprócz tego, że zmieni się kolor - mówił Leman.

Pasażerowie w autokarach za darmo skorzystają z internetu, także na trasach międzynarodowych. Dodatkowo, przy każdym siedzeniu znajdują się gniazdka.

Jak mówił przedstawiciel FlixBusa, większość floty autokarów ma nie więcej niż sześć lat. Co ważne, według zapewnień, które padły na poniedziałkowej konferencji prasowej, klienci nie powinni obserwować wzrostu cen. - Będą bilety za 1 zł - zapewnił Leman.

Pytany o los pracowników Polskiego Busa, wskazał, że FlixBus nie zamierza na siłę przejmować pracowników. - Pracownicy powinni sami zdecydować. Otwieramy stanowiska, zainteresowani mogą na nie aplikować. Nie robimy sztucznego przenoszenia - tłumaczył.

O firmie

Niemiecki FlixBus to jeden z największych przewoźników autokarowych w Europie, który oferuje ponad 200 tysięcy połączeń międzynarodowych do 1400 miejsc w 26 krajach. Przewozi łącznie ponad 40 milionów pasażerów rocznie.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock