Popularna marka odzieżowa znika z Polski

Z kraju

Ekspertka o nowych zasadach w płatnościach kartamiTVN24 BiS
wideo 2/3

Wszystkie sklepy zakończą działalność prawdopodobnie do końca października - wynika z informacji tvn24bis.pl. Pracę straci 146 osób. Marka odzieżowa Cubus znika z Polski.

Cubus, które należy do norweskiej grupy Varner, jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich marek odzieżowych.

Pierwsze sklepy w Polsce firma otworzyła w 1996 roku.

Obecnie Cubus w naszym kraju ma 17 sklepów, w których jest zatrudnionych 146 osób.

Cubus znika z Polski

Norweskie biuro prasowe marki poinformowało jednak tvn24bis.pl, że Cubus opuszcza Polskę. Jak dodano, większość sklepów zakończy swoją działalność prawdopodobnie do końca października tego roku.

Na pytanie o przyczyny takiej decyzji, biuro prasowe wskazało na słabe wyniki finansowe w ostatnich latach.

Cubus jest obecny także w innych krajach, między innymi: Norwegii, Szwecji, Niemczech, Finlandii, czy Łotwie. Biuro prasowe marki przekazało jednak, że decyzja o zamknięciu sklepów dotyczy tylko Polski.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało wp.pl. Jak wskazano, 30 lipca tego roku spółka Cubus Polska złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Sąd przychyli się do niego i 3 września ogłosił upadłość firmy oraz ustanowił syndyka odpowiedzialnego za likwidację spółki.

W 2018 roku Cubus zanotował stratę na poziomie 19,6 miliona złotych, podczas gdy w 2017 roku strata wyniosła 19,1 miliona złotych.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock