Telekomunikacyjni gracze dogadali się w sprawie korzystania z sieci

Tech

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnymTVN24 BiS
wideo 2/3

Orange Polska i Play podpisały aneks do umowy roamingu krajowego, który zakłada czteroletnią współpracę i zmienia warunki rozliczeń między operatorami - podały spółki w komunikatach. Umowa ma zapewnić klientom Play lepszy dostęp do sieci, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Roaming krajowy pozwala wszystkim użytkownikom sieci Play na korzystanie z zasięgu innych sieci komórkowych. Firma w ostatnich tygodniach spotykała się z zarzutami ograniczania roamingu, a klienci Play donosili o problemach z internetem. Rzecznik firmy zapewniał, że roaming działa bez zmian.

Rozliczenie połączeń

"Orange Polska i P4 podpisały aneks do obowiązującej umowy roamingu krajowego. Aneks ten zmienia dotychczasowe warunki współpracy, przede wszystkim poprzez odejście od formuły rozliczania per minuta bądź gigabajt a przejście na konkretne pakiety usług, gwarantujące minimalną kwotę przychodów dla Orange Polska (take-or-pay)" - napisano w komunikacie Orange.

Według komunikatu umowa pozwoli Orange Polska na gwarancję minimalnego poziomu przychodów w wysokości 321 mln zł przez 4 lata.

W komunikacie Play podano, że roaming krajowy jest wykorzystywany w celu pokrycia obszarów wiejskich w Polsce, a umowa zapewnia dostęp do większego pakietu usług klientom Play.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock