Spartan zastąpi Internet Explorera. Microsoft dzieli się nową przeglądarką

Tech

MicrosoftSpartan ma całkiem nowy interfejs

Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 Technical Preview, w której znalazła się przeglądarka Spartan. Ten produkt, choć jeszcze niedoskonały, ma być następcą Internet Explorera.

Technologiczny gigant z Redmond w połowie marca poinformował, że wycofa przeglądarkę Internet Explorer. W jej miejsce stworzy nową o nazwie Spartan. Teraz te zapowiedzi stały się faktem, bo Microsoft wraz z aktualizacją (kompilacja 10049) do systemu Windows 10 udostępnił nową przeglądarkę.

Co nowego?

Spartan ma całkiem nowy interfejs. Wśród wielu funkcji przeglądarki na szczególną uwagę zasługuje np. robienie notatek na stronach internetowych, czy zapisywanie stron do plików PDF. Przydatnym narzędziem może być też lista lektur, dzięki któremu możemy oznaczać strony do "przeczytania na później".

Jak pobrać?

Aby pobrać kompilację 10049 należy w wyszukiwarce paska zadań wpisać Windows Update, a następnie uruchomić panel usługi aktualizacji. Kiedy już system poinformuje nas, że paczka jest dostępna należy ściągnąć ją na dysk i uruchomić. Wtedy system operacyjny zostanie zaktualizowany. Po zainstalowaniu nowej komplikacji na pasku zadań pojawi się nowa aplikacja, czyli właśnie Spartan.

Warto podkreślić, że obecna przeglądarka Spartan jest tylko wstępną wersją w trakcie rozwoju, czyli jest ciągle poprawiany. Oznacza to, że nie wszystkie jej funkcje działają poprawnie. Cześć usług znanych z innych przeglądarek może nie działać wcale.

Autor: msz / Źródło: theregister.co.uk, infoworld.com

Źródło zdjęcia głównego: Microsoft