Tech

Nie tylko napiszesz, ale i pokażesz. Twitter chce kupić aplikację do transmisji wideo

Tech

Shutterstock | Twin DesignSfinalizowanie transakcji poszerzyłoby ofertę portalu społecznościowego o nową usługę

Źródła portalu technologicznego TechCrunch informują, że Twitter jest zainteresowany kupnem aplikacji umożliwiającej transmisje wideo - Periscope. Sfinalizowanie transakcji poszerzyłoby ofertę tego portalu społecznościowego o nową usługę.

Źródła, na które powołuje się TechCrunch, podkreślają, że cena zakupu aplikacji Periscope od jej twórców oscyluje w granicach 100 mln dolarów.

Jednak negocjacje w tej sprawie są na wstępnym etapie, a transakcja nie jest jeszcze przesądzona.

Szybki dostęp

Periscope umożliwia użytkownikom transmitowanie materiałów wideo z miejsc, w których właśnie przebywają, dzięki czemu inni mogą to oglądać. TechCrunch zwraca uwagę, że dodanie tego typu usługi byłoby naturalnym krokiem w rozwoju Twittera.

"Nadszedł czas na uruchomienie przez Twitter tego typu usługi i to z wielu powodów. Sieci komórkowe dysponują dużą przepustowością i są zdecydowanie bardziej dostępne niż w przeszłości; podobny postęp odnotowano w technologii kamer zastosowanych w smartfonach. (...) Transmisje wideo byłyby dobrodziejstwem dla aktywistów, reporterów i dokumentalistów" - podkreślono na portalu.

Aplikacja Periscope przypomina systemem działania usługę Facetime w urządzeniach Apple'a. Umożliwia przeprowadzenie wideo rozmowy między użytkownikami.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | Twin Design