Artykuł sponsorowany: Współkreacja, łączenie wiedzy i doświadczeń to główne idee innowacji w biznesie

Tech

FujitsuArtykuł sponsorowany: Współkreacja, łączenie wiedzy i doświadczeń to główne idee innowacji w biznesie

11 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Polin miała miejsce doroczna konferencja technologiczna Fujitsu World Tour 2017. Jej tegorocznym hasłem było “Human Centric Innovations. Digital Co-creation”. To z jednej strony demonstracja podejścia firmy do technologii, które zakłada że tworzone przez firmę innowacje mają adresować wyzwania stojące przed człowiekiem i służyć ludzkim potrzebom. Z drugiej - podkreśla że opracowywanie rozwiązań i innowacji w wydaniu firmy jest procesem współtworzenia w porozumieniu z klientami. Firma wsłuchuje się w ich potrzeby, poszukuje rozwiązań wspólnie z nimi, a technologie cyfrowe służą wdrożeniu najlepszego wypracowanego rozwiązania.

W tegorocznej konferencji i towarzyszącej prezentacji rozwiązań firmy wzięła udział rekordowa liczba - blisko 900 uczestników – klientów – firm i instytucji reprezentujących wiele segmentów rynku oraz partnerów Fujitsu.

Konferencję otworzył Łukasz Świątek, dyrektor marketingu Fujitsu w regionie Europy Wschodniej, Rosji i Afryki. Marcin Olszewski, dyrektor zarządzający na kraje Europy Wschodniej i prezes Fujitsu Polska, pokrótce przedstawił rozszerzający się potencjał Fujitsu w Polsce, które zatrudnia już blisko 2000 osób, jak i stale rozszerzające się portfolio oferowanych rozwiązań i usług firmy.

Prelekcję główną wygłosił Juan Maria Porcar, wiceprezes korporacji Fujitsu, odpowiedzialny za biznes firmy w regionie Europy Wschodniej, Rosji i Afryki. Podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że każda organizacja ma swoje wyjątkowe wyzwania, wielu z których może sprostać odpowiednio dobrana technologia. Przedstawił szereg ciekawych i nowoczesnych rozwiązań opracowanych w duchu idei współtworzenia, już wdrożonych przez Fujitsu w rożnych krajach na świecie i dobrze wpisujących się w hasło przewodnie konferencji. Jednym z ciekawych przykładów było przedstawienie opracowanej metodologii analizującej dane pacjentów szpitala psychiatrycznego w Madrycie, która z 95% skutecznością identyfikuje osoby z potencjalnymi skłonnościami samobójczymi.

Zaproszenie do omówienia potencjalnych obszarów współpracy pomiędzy sektorem publicznym i firmami prywatnymi przyjął również pan Leszek Maśniak, doradca Minister Cyfryzacji, Chief Data Officer w Ministerstwie Cyfryzacji. Wystąpienie pokazało uczestnikom jaką rolę odgrywają nowoczesne technologie w projektowaniu narzędzi technologicznych pozwalających funkcjonować nowoczesnemu sektorowi publicznemu i w jaki sposób technologie informatyczne zmieniają sposób współpracy firm i instytucji.

Sesję dedykowaną dla partnerów na temat szans i wyzwań ekosystemu partnerskiego poprowadził David Hazard – wiceprezes Fujitsu, szef kanału sprzedaży na region EMEIA. Wyraził przekonanie, że zmiany modeli biznesowych i transformacja cyfrowa to ogromna szansa dla partnerów - dostawców technologii IT, a opracowywanie innowacji na zasadzie współtworzenia to nie tylko możliwość zdobycia nowych obszarów rynku, ale także przeniesienia relacji z klientami na wyższy poziom.

Równoległe sesje popołudniowe dotyczyły różnorodnych rozwiązań technologicznych opracowanych przez Fujitsu, również opracowanych wspólnie z partnerami technologicznymi – firmami Intel Microsoft i NetApp. Całość uzupełniła imponująca wystawa rozwiązań umieszczona na dwóch piętrach centrum konferencyjnego. Uczestnicy mogli zobaczyć elementy portfolio producenta składające się na infrastrukturę teleinformatyczną, ale również zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, w tym te oparte o autorski opracowany przez Fujitsu najbardziej wiarygodny system uwierzytelniania biometrycznego oparty o unikalny wzór naczyń krwionośnych dłoni, ofertę rozwiązań dedykowanych dla poszczególnych sektorów – przykładowo sektora bankowego, czy sprzedaży detalicznej.

Dzień pełen tematycznych dyskusji i transferu wiedzy pomiędzy ekspertami IT miał muzyczne zakończenie w postaci fantastycznego koncertu znanego duetu Smolik / Kev Fox.

Autor: Artykuł sponsorowany / Źródło: Fujitsu

Źródło zdjęcia głównego: Fujitsu