Artykuł sponsorowany. Partnerstwo w innowacji, czyli jak dziś powstają przełomowe terapie

Tech

PfizerJak dziś powstają przełomowe terapie

Obecnie bez ścisłej współpracy środowiska akademickiego, biznesu i startupów nie może być mowy o nowych przełomowych technologiach w obszarze medycyny. Dla polskiej nauki to zarówno duże wyzwanie jak i szansa na przełomowe rozwiązania medyczne ratujące życie i zdrowie pacjentów.

W połowie czerwca w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja Impact’2018, dotycząca przyszłości gospodarki cyfrowej. Ważnym tematem wydarzenia była biotechnologia i nowe technologie w medycynie, które współtworzone są przez administrację, biznes, ośrodki naukowe i startupy. Wydarzenie zgromadziło polskich i zagranicznych ekspertów, którzy przez dwa dni wymieniali się doświadczeniami w zakresie nowych technologii w obszarach medycznych. Panele tematyczne dotyczyły: międzynarodowej współpracy w zakresie biotechnologii, przyszłości opieki zdrowotnej i przemysłu biotechnologicznego w Polsce i na świecie, leczenia personalizowanego oraz współpracy z renomowanymi ośrodkami naukowymi.

Innowacja jest dla nas kluczowa Rory O'Connor, dyrektor medyczny Pfizer

- Innowacja jest dla nas kluczowa, dlatego naszym celem jest wprowadzanie nowych leków czy terapii. Jeśli chodzi o leczenie bólu krótkoterminowego mamy dobre efekty, w przypadku natomiast leczenia bólu przewlekłego, długoterminowego tak dobrych wyników już nie mamy. Teraz pracujemy nad takim leczeniem bólu, bardzo dobrze rozumiemy ten obszar - mówił Rory O'Connor, dyrektor medyczny Pfizer.

W świecie biotechnologii partnerstwa odgrywają dziś istotną rolę. Dzięki nim każdy etap powstawania leku może być wspierany przez wysokiej klasy specjalistów, nowoczesny sprzęt i szeroko zakrojoną edukację. Obiecujące partnerstwa to dziś klucz do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań w dziedzinie zdrowia, które znacząco mogą wpłynąć na jakość życia pacjentów.

- Dzięki współpracy dwóch sfer: nauki i biznesu przy badaniach naukowych i wdrożeniach gospodarczych, możliwy jest sukces i postęp. Ponadto Polska nauka to ogromny potencjał, a Polscy naukowcy mają szansę realnie zaistnieć - tłumaczył w trakcie sesji "Successful R&D ecosystems in technology transfer" Michał Kurzelewski, dyrektor medyczny Pfizer Polska.

Autor: Artykuł sponsorowany / Źródło: Pfizer