Znana marka znika, ale stacje zostają. Firma mówi o planach w Polsce

Ile faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeks
Ile faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeks
TVN Turbo
TVN TurboIle faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeks

Stacje paliwowe działające dotychczas pod logo Statoil zmieniają logo na Circle K. Firma zapowiada dalszy rozwój na polskim rynku, liczy na rozwój sieci poprzez franczyzę.

"Jako Circle K planujemy dalej rozwijać się na polskim rynku i będziemy na bieżąco informować naszych klientów i rynek o otwarciach nowych stacji. Ich liczba jest uzależniona m.in. od tempa pozyskiwania partnerów do rozwoju stacji franczyzowych" - poinformował w przesłanym Polskiej Agencji Prasowej komunikacie Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Circle K Polska.

Stacje paliw

Caputa dodał, że spółka będzie jednocześnie dalej brać udział w przetargach organizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) oraz stacji paliw przy nowo powstających autostradach i drogach ekspresowych.

Niedawno Circle K otworzyła dwie nowe stacje paliw przy autostradzie A-1 w miejscowościach Machnacz i Lubień. Sieć powiększyła się tym samym do 352 obiektów.

Caputa przyznaje, że koszty rebrandingu, czyli zmiany logo, w Polsce będą związane głównie ze zmianą oznaczeń stacji, co częściowo pokrywa się ze zwykłymi kosztami konserwacyjnymi.

Zmiana nazwy

Proces zmiany marki ze Statoil na Circle K rozpocznie się oficjalnie 11 maja tego roku. Dwie stacje przy autostradzie A-1 będą już działały pod logo Circle K. Stacja z nowym logo już działa w Warszawie. To obiekt przy ulicy Puławskiej. Nad stacją znajduje się biurowiec spółki.

Firma Circle K Polska, przed 1 kwietnia 2016 r. działająca jako Statoil Fuel & Retail Polska, obecna jest na naszym rynku od 1992 r. Sieć polskich stacji obejmuje flagowe obiekty własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe.

Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard, jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego w formacie convenience. Prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Ta kanadyjska firma posiada na świecie około 12 tysięcy sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości