Pieniądze

Pieniądze

Płaca minimalna często może szkodzić tym, którym powinna pomagać - uważa Łukasz Kozłowski z Pracodawców RP, który był gościem TVN24 Biznes i Świat. Z kolei według Andrzeja Radzikowskiego z OPZZ "jeśli płaca minimalna jest wyższa, to lepiej i dla pracownika, i dla biznesu, i dla państwa".

To, że płace w Polsce powinny być wyższe jest dla mnie bezsporne. W gospodarce wolnorynkowej z dominującym sektorem prywatnym rząd nie może nakazać firmom podnieść wynagrodzenia. Jedyną formą bezpośredniego wpływu na poziom płac jest podniesienie płacy minimalnej. Tu właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi naprawdę solidnej podwyżki, co oznacza, że to świetny dzień dla polskiej gospodarki.

37 proc. gospodarstw domowych ma pożyczki i kredyty, z czego 40 proc. to kredyty na bieżące potrzeby lub spłatę wcześniejszych pożyczek - wynika z badania, zaprezentowanego we wtorek podczas konferencji "Rola państwa w nadzorze nad działalnością firm pożyczkowych".

W najbliższy czwartek w Polsce przypada Dzień Wolności Podatkowej. To symboliczna data, kiedy przestajemy pracować na potrzeby państwa, a zaczynamy zarabiać na siebie. W tym roku, Dzień Wolności Podatkowej wypada najszybciej w historii. W ubiegłych latach najwcześniej miał bowiem miejsce 14 czerwca, a było to w 2008, 2009 i 2014 roku.

Manchester United jest najcenniejszą marką piłkarską na świecie - wynika z raportu Brand Finance. "Czerwone Diabły" na czele rankingu zastąpiły Bayern Monachium. Pomimo braku jakiegokolwiek trofeum w tym sezonie wartość klubu z Old Trafford szacowana jest na 1,2 mld dol. Zwycięzca Ligi Mistrzów - FC Barcelona - dopiero na szóstym miejscu.

Współprezesi Deutsche Banku, Juergen Fitschen i Anshu Jain, w niedzielę niespodziewanie zapowiedzieli swoje dymisje. Na czele największego niemieckiego banku zastąpi ich Brytyjczyk John Cryan, dotychczasowy członek rady nadzorczej.