Dariusz Miłek z NG2 przedsiębiorcą roku

Aktualizacja:
 
TVN CNBC BIZNESDariusz Miałek odbiera nagrodę z rąk wicepremiera Waldemara Pawlaka

Twórca potęgi firmy NG2 (dawne CCC), Dariusz Miłek został wybrany polskim przedsiębiorcą roku 2007 w konkursie Ernst&Young. Jego firma, zajmująca się sprzedażą obuwia, zwyciężyła także w kategorii "Usługi".

Polscy przedsiębiorcy walczyli o tytuł "Entrepreneur of the Year" już po raz piąty. Na uroczystej gali, prowadzonej przez Romana Młodkowskiego z TVN CNBC Biznes, pojawili się przedstawiciele dziewięciu najlepszych polskich firm. Nagrodę główną dla Dariusza Miłka wręczał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

- Rynek obuwia jest jak Tour de France, liderami są najsilniejsi. Ale mam nadzieje, że wciąż będzie się z kim ścigać – zadeklarował zwycięzca Dariusz Miłek, przed laty mistrz kolarstwa wyczynowego. Przedsiębiorstwo laureata, NG2 jest konsekwentnie budowane i z sukcesem rozwijane od 1996 roku.

Jak napisano w werdykcie, firmę Miłka nagrodzono "za silne i zaangażowane przywództwo, ukształtowane w oparciu o doświadczenia sportowe, za skuteczne zrealizowanie strategii, która zapewniła firmie szybki wzrost, rekordową rentowność i pozycję lidera na polskim rynku sprzedaży obuwia oraz za niezłomną wolę kontynuowania wyścigu". Werdyk wydało jury, które obradowało pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Pozostałe kategorie W kategorii "Produkcja" zwyciężyli Solange i Krzysztof Olszewscy - szefowie Solaris Bus & Coach, a za najlepszego managera w kategorii "Nowy Biznes" uznano Tomasza Kalińskiego - zastępcę prezesa spółki Al Net Systems, która jako pierwsza na świecie wprowadziła zdalny monitoring wideo przez telefon komórkowy.

Oprócz nagrodzonych finalistami tegorocznego konkursu byli:

- Adam Godawski, współwłaściciel firmy transportowej Omega Pilzno

- Jan Kolański, szef Jutrzenki SA, znanego producenta słodyczy

- Marek Łangowski, szef Telemobile Electronics, firmy zajmującej się serwisowaniem stacji GSM

- Patryk Strzelewicz, szef Q-Workshop, firmy produkującej kostki do gier RPG

- Bogdan Szewczyk, właściciel połowy udziałów Fabryki Mebli „Bodzio” (pozostałe należą do jego żony i trójki dzieci), jednego z największych producentów mebli w Polsce

- Roman Szwed, twórca ATM SA, która zajmuje się m.in. konsultingiem IT

Najlepszy polski przedsiębiorca w przyszłym roku będzie reprezentował Polskę w rywalizacji z przedsiębiorcami z 40 krajów świata, w których organizowany jest konkurs firmy Ernst & Young. Podczas gali w Monte Carlo będzie walczył o tytuł World Entrepreneur of the Year - Światowego Przedsiębiorcy Roku.

W Polsce konkurs promuje przedsiębiorców już od pięciu lat. Wcześniej zwyciężali: Tadeusz Winkowski - założyciel jednej z najnowocześniejszych drukarni w Europie, Maciej Duda, szef Polskiego Koncernu Mięsnego "Duda", Zbigniew Sosnowski, producent rowerów z firmy Kross oraz Krzysztof Pawłowski, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Niezależne Jury, ocenia kandydatów na podstawie ich osiągnięć gospodarczych. Ponadto bierze pod uwagę przedsiębiorczość, strategię, działalność międzynarodową, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES

Pozostałe wiadomości