Odkryli magazyn i rozlewnię bimbru, zarekwirowali ponad 750 litrów alkoholu. Sprawdzają, skąd pochodził  

Autor:
tm
Źródło:
PAP
Gmina Turośń Kościelna. Funkcjonariusze KAS zlikwidowali magazyn i rozlewnię bimbru
Gmina Turośń Kościelna. Funkcjonariusze KAS zlikwidowali magazyn i rozlewnię bimbru Podlaska KAS
wideo 2/5
KAS

Magazyn i rozlewnię nielegalnego alkoholu zlikwidowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w gminie Turośń Kościelna (Podlaskie). Trzem mężczyznom w wieku 23, 27 i 42 lat, którzy przebywali wówczas na posesji, grożą wysokie grzywny. W zarekwirowanych baniakach i butelkach było ponad 750 litrów gotowego produktu.  

Likwidację magazynu i rozlewni nielegalnego alkoholu przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku w pomieszczeniu gospodarczym na jednej z prywatnych posesji w gminie Turośń Kościelna. - Na miejscu zabezpieczono baniaki i butelki, a w nich łącznie ponad 750 litrów tak zwanego bimbru o różnej mocy - poinformował w poniedziałek (11 kwietnia) starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Rozlewnia działała w pomieszczeniu gospodarczymPodlaska KAS

Próbki zabezpieczonego alkoholu trafią do laboratorium

Funkcjonariusze znaleźli też różne aromaty spożywcze i syropy wykorzystywane do zabarwiania alkoholu, etykiety oraz szklane i plastikowe butelki do wypełnienia alkoholem i dalszej dystrybucji.

Bimber był barwiony aromatami spożywczymi i syropami Podlaska KAS

Obecni na miejscu trzej mężczyźni - w wieku 23, 27 i 42 lat - usłyszeli zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego. Grożą im wysokie grzywny.

Czytaj też: W stolarni działała bimbrownia. "Prawie tysiąc litrów gotowego zacieru" 

- Mundurowi ustalają, skąd pochodził zabezpieczony alkohol. Próbki trafią do badań w Laboratorium Celnym w Białymstoku. Sprawa jest rozwojowa - zaznaczał st. asp. Czarnecki.

Podpałki do grilla jako dodatek do bimbru

KAS przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tak zwanego bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku - wyjaśnił Maciej Czarnecki.

Mundurowi ustalają, skąd pochodził zabezpieczony alkoholPodlaska KAS
Rozlewnia działała w gminie Turośń Kościelna w powiecie białostockim.

Autor:tm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Podlaska KAS

Pozostałe wiadomości