Brał udział w śmiertelnym pobiciu Eryka, pozostanie w schronisku dla nieletnich

Autor:
ms
Źródło:
PAP
Śmiertelne pobicie 16-latka w Zamościu. Trzy osoby z zarzutami
Śmiertelne pobicie 16-latka w Zamościu. Trzy osoby z zarzutamiTVN24
wideo 2/10
TVN24Śmiertelne pobicie 16-latka w Zamościu. Trzy osoby z zarzutami

Sąd zdecydował, że 16-latek, który podejrzany jest o udział w śmiertelnym pobiciu Eryka w centrum Zamościa, kolejne trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. Do brutalnego pobicia doszło pod koniec lutego w centrum Zamościa (woj. lubelskie). Chłopak zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tragedii doszło przy ul. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, nieopodal Starego Miasta. 16-letni Eryk idący chodnikiem miał zostać zaczepiony i pobity przez grupę młodzieży. Następnie sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę karetki pogotowia życia chłopaka nie udało się uratować.

Czytaj też: Rodzina i bliscy pożegnali 16-letniego Eryka

Zarzuty dla podejrzanych

17-letniemu Danielowi G. śledczy przedstawili zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu, argumentując, że z zebranych informacji wynika, że to właśnie on był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i zadał ofierze kopnięcie w głowę, które skutkowało zgonem. W środę (24 maja) Sąd Okręgowy w Zamościu przedłużył wobec niego areszt o kolejne trzy miesiące, to jest do 27 sierpnia.

Po zdarzeniu pozostałych dwóch 16-latków: Szymon J. i Arkadiusz P., którzy podejrzani są o udział w pobiciu, umieszczono w schronisku dla nieletnich, a 16-letnią Gabrielę P. z zarzutem pomocnictwa - w ośrodku wychowawczym. Miesiąc temu Sąd Okręgowy w Zamościu uchylił wcześniejsze postanowienia wobec dwojga nieletnich po złożeniu zażaleń przez ich obrońców. Chodzi o 16-letnią dziewczynę i jednego z jej rówieśników. Obecnie przebywają na wolności; zastosowano wobec nich tymczasowy nadzór kuratora sądowego.

Czytaj też: Zamość. Marsz milczenia po śmierci 16-letniego Eryka. Koledzy pobitego nastolatka sprzeciwiają się przemocy

16-latek spędzi w schronisku dla nieletnich kolejne trzy miesiące

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zamościu Anna Rębacz poinformowała w czwartek o postanowieniu sądu wobec trzeciego z 16-latków, który do tej pory przebywał w schronisku. - Sąd uwzględnił wniosek prokuratora w sprawie przedłużenia o kolejne trzy miesiące jego pobytu w schronisku dla nieletnich - przekazała rzeczniczka.

Prokuratura czeka aktualnie między innymi na opinię psychiatryczną i psychologiczną dotyczącą głównego podejrzanego Daniela G., a także na opinię z zakresu badań genetycznych odnośnie zabezpieczonych śladów krwi na obuwiu sprawców oraz opinię uzupełniającą z zakresu medycyny sądowej.

Jeden z zatrzymanych po śmierci 16-latka z ZamościaKMP Zamość

Motywem rzekome plotki

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pobicia było rzekome rozpowszechnianie wiadomości na terenie szkoły o jednej z osób zatrzymanych. Według lokalnych mediów ma chodzić o 16-latkę, która usłyszała zarzut pomocnictwa.

Głównemu podejrzanemu grozi do 25 lat więzienia. 

Czytaj też: Śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa. Siostra Chmielewska: jeśli nie zaprzestaniemy języka i czynów agresji, obudzimy się w dzikim społeczeństwie

16-latek został śmiertelnie pobity Lubelska Policja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości