83-latka szła po torach, "z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg". Zauważył ją policjant

Autor:
ng/
tam
Źródło:
KPP Świdnik
Do zdarzenia doszło w Świdniku
Do zdarzenia doszło w ŚwidnikuGoogle Earth
wideo 2/8
Google Earth Do zdarzenia doszło w Świdniku

Idącą wzdłuż torowiska w Świdniku (woj. lubelskie) starszą kobietę zauważył policjant po służbie. Mężczyzna nakłonił ją do zejścia z torów. Jak informuje policja, 83-latka nie była w stanie powiedzieć, jak się nazywa i gdzie mieszka. Została przekazana pod opiekę medyków, a funkcjonariusze ustalili jej tożsamość.

Do zdarzenia doszło w Świdniku (woj. lubelskie). W czwartek 26 stycznia, koło południa, dyżurny świdnickiej komendy został zaalarmowany o kobiecie, która w niewyjaśnionych okolicznościach znalazła się na torowisku.

Idącą wzdłuż świdnickiego torowiska seniorkę zauważył policjant po służbie. Mężczyzna nakłonił ją do zejścia z torów. Kobieta nie była w stanie jednoznacznie powiedzieć, jak się nazywa i gdzie mieszka.
Kobietę uratował policjant po służbieKPP Świdnik

Wysłani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego, którym okazał się będący po służbie policjant z Lublina. Będąc na dworcu kolejowym Świdnik Miasto, zauważył idącą po torach kobietę.

- W tym czasie z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg. Z uwagi na jej niebezpieczne zachowanie i grożące jej niebezpieczeństwo natychmiast przekonał kobietę, by weszła na peron, oferując pomoc - informuje kom. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Czytaj też: Bankomat zablokował kartę 91-latka. Mężczyźnie pomogli policjanci

Policja: szła do stacji, której nie ma

Kobieta zdradziła policjantowi, że idzie do Krzesimowa. W rzeczywistości - jak podaje Szczepanowska - w Krzesimowie nie ma stacji kolejowej, a kierunek, który obrała kobieta wskazywał, że podąża w stronę Lublina.

Seniorka nie była również w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytania, jak się nazywa i gdzie mieszka.

Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała kobietę do szpitala. A policjanci ustalili personalia kobiety. - Była to 83-letnia mieszkanka Świdnika. Funkcjonariusze dotarli do jej syna, informując o całym zdarzeniu. Ostatecznie 83-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny - przekazuje Szczepanowska.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: KPP Świdnik

Źródło zdjęcia głównego: KPP Świdnik

Pozostałe wiadomości