Za późno zauważył pieszego, nagranie ku przestrodze

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
Lubelska policja/TVN24
Potrącenie pieszego w ŁukowieLubelska policja
wideo 2/6
Lubelska policjaPotrącenie pieszego w Łukowie

Potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka. Tłumaczył, że zauważył go w ostatniej chwili i nie zdążył już wyhamować. Nastolatek, na szczęście, nie doznał groźnych obrażeń. Kamery monitoringu nagrały całe zdarzenie.

Dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ulicy Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że został tam potrącony pieszy. - Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes 48-letni łukowianin potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka – mówi aspirant sztabowy Marcin Józwik z lubelskiej policji. – Kierowca tłumaczył, że w ostatniej chwili zauważył nastolatka na jezdni i nie zdążył już przed nim wyhamować. Na szczęście, pokrzywdzony 17-latek doznał tylko niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu.

Mandat i punkty

Kierowca za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego konto zasiliły punkty karne.

- Zdarzenie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii – dodaje aspirant sztabowy Marcin Józwik

Potrącenie pieszego w ŁukowieLubelska policja

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Przypominamy, że kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Google Maps

Autor:gp

Źródło: Lubelska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Lublin