Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadził do zderzenia. Nagranie

Autor:
ms/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu w Lublinie
Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu w Lublinie KMP Lublin
wideo 2/8
KMP Lublinwypadek

Miał czerwone światło a mimo tego wjechał na skrzyżowanie. 31-letni kierowca doprowadził do zderzenia z innym samochodem. Zdarzenie wyglądało groźnie, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policja opublikowała nagranie z kolizji.

Do zdarzenia doszło w sobotę (28 stycznia) przed godziną 13 na skrzyżowaniu alei Kraśnickiej z ulicą Roztocze w Lublinie. Kolizja została zarejestrowana przez kamerę Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. - Na nagraniu widać jak kierujący citroenem z dużą prędkością wjeżdża na skrzyżowanie i doprowadza do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem - opisuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na nagraniu widać, że po zderzeniu niebieski volkswagen zostaje odrzucony, obraca się wokół własnej osi, uderza w słup z sygnalizacją świetlną i przewraca na bok. W tym samym czasie na światłach - czekając na możliwość przejazdu - stoją inni kierowcy.

W groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zderzenie na skrzyżowaniu w Lublinie KMP Lublin

Policja: zlekceważył czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie

Jak informuje nadkomisarz Gołębiowski, wstępne ustalenia wskazują na to, że 31-latek siedzący za kierownicą citroena "zlekceważył czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie". - Policjanci w tej sprawie prowadzą czynności wyjaśniające, po których prawdopodobnie będą kierować wniosek do sądu - podkreśla.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów drogowych.

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policja pokazuje efektyKMP Lublin
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin

Pozostałe wiadomości