TVN24 | Białystok

Wjechał do sklepu na wózku inwalidzkim. Ukradł alkohol, obezwładnił dwóch ochoniarzy i uciekł

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do kradzieży doszło w jednym z marketów w LublinieGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo kradzieży doszło w jednym z marketów w Lublinie

Policja zatrzymała 51-latka, który wjechał na wózku inwalidzkim do marketu w Lublinie i ukradł alkohol, a następnie - za pomocą gazu pieprzowego - obezwładnił ochroniarzy i wyjechał ze sklepu. Mężczyzna ma usłyszeć zarzut kradzieży rozbójniczej.

W poniedziałek (16 sierpnia) w jednym z marketów w dzielnicy Czuby w Lublinie pojawił się klient na wózku inwalidzkim. Zwrócił na siebie uwagę ochroniarzy, bo wziął z półki whisky i nie płacąc za towar, próbował wyjechać przez linię kas.

- Jak się okazało, mężczyzna był doskonale przygotowany na taki obrót spraw. Od razu stał się bardzo agresywny i przy pomocy gazu pieprzowego obezwładnił dwóch ochroniarzy, a następnie uciekł – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z Komedy Miejskiej Policji w Lublinie.

Trafił do aresztu, ma usłyszeć zarzut kradzieży rozbójniczej

Mundurowi zatrzymali już mężczyznę. Okazało się, że to 51-letni mieszkaniec Lublina. W jego domu znaleziono pojemnik z gazem pieprzowym.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Lublina usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, a śledczy będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego – podkreśla Gołębiowski.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że mężczyzna zazwyczaj porusza się o kulach. Wygodniej mu jest jednak jeździć na wózku inwalidzkim. Choć jak się okazuje, potrafi też chodzić o własnych siłach. Podczas kradzieży, ataku na ochroniarzy i ucieczki był cały czas na wózku.  

51-latek ma usłyszeć zarzuty kradzieży rozbójniczej KMP Lublin

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin

Pozostałe wiadomości