TVN24 | Białystok

Przy drodze leżało sto tysięcy złotych. Podniósł je i zaniósł na policję. Gotówka wróciła do właściciela

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Saszetka z pieniędzmi została znaleziona przy drodze w miejscowości Lisów w powiecie lubartowskim
Saszetka z pieniędzmi została znaleziona przy drodze w miejscowości Lisów w powiecie lubartowskimGoogle Earth
wideo 2/7
Saszetka z pieniędzmi została znaleziona przy drodze w miejscowości Lisów w powiecie lubartowskim

35-letni kierowca, przejeżdżając przez miejscowość Lisów (województwo lubelskie), zauważył leżącą przy drodze saszetkę. Okazało się, że w środku jest sto tysięcy złotych. Uczciwy znalazca natychmiast przywiózł zgubę do komendy. Okazało się, że pieniądze należą do lokalnego przedsiębiorcy, który przeznaczy je na wypłaty dla swoich pracowników. 

W poniedziałek (11 października) po godzinie 14 do lubartowskiej komendy policji zgłosił się 35-letni mieszkaniec gminy Puchaczów. Powiedział, że ma ze sobą saszetkę, którą znalazł, przejeżdżając przez miejscowość Lisów. Wewnątrz było sto tysięcy złotych.

- Dzięki znajdującym się tam dokumentom, policjanci bardzo szybko skontaktowali się z właścicielem zguby. Okazało się, że jest nim lokalny przedsiębiorca, który już rozpoczynał poszukiwania zagubionej gotówki - mówi starszy sierżant Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Właściciel zguby podziękował uczciwemu znalazcy

Chwilę później przedsiębiorca przejechał do komendy. - Nie krył radości z odzyskania pieniędzy. Jak oznajmił, gotówka przeznaczona była na wypłaty dla jego pracowników. Za odzyskanie zguby podziękował uczciwemu znalazcy, którego zastał jeszcze w budynku komendy - opowiada policjant.

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości