80. rocznica powstania w getcie białostockim. Uhonorują rodzinę Samuela Pisara, ojczyma sekretarza stanu USA 

Źródło:
tvn24.pl
80. rocznica powstania w białostockim getcie. Miasto przygotowało klip upamiętniający
80. rocznica powstania w białostockim getcie. Miasto przygotowało klip upamiętniającyMiasto Białystok
wideo 2/5
Powstanie w białostockim getcie wybuchło 16 sierpnia 1943 roku, walki trwały kilka dniMiasto Białystok

W środę, 16 sierpnia, przypada 80. rocznica wybuchu powstanie w getcie białostockim. Główne uroczystości odbędą się na Placu Mordechaja Tenenbauma, gdzie miasto odnowiło ogrodzenie cmentarza gettowego oraz stojący nieopodal pomnik. W chodniku obok kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 20 zamontowane zostaną tabliczki upamiętniające rodzinę Samuela Pisara, ojczyma Antony'ego Blinkena, sekretarza stanu USA. 

Samuel Pisar (zmarły w 2015 roku polsko-amerykański prawnik i obrońca praw człowieka, który był ojczymem sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena) jako jedyny z rodziny cudem uratował się przed zagładą.

W dniu, w którym Niemcy zmusili Żydów ocalałych po powstaniu do wymarszu z białostockiego getta, mama kazała mu założyć długie spodnie. Dlatego też Niemcy, choć Samuel miał tylko 14 lat, potraktowali go jako mężczyznę, a nie dziecko, i skierowali do pracy. Jego mama i 10-letnia siostra trafiły do transportu do Treblinki.

Kamienie pamięci zostaną umieszczone obok kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 20 (zdjęcie z 2021 roku) Tomasz Mikulicz

Przy kamienicy, w której mieszkali przed wojną, odsłonią kamienie pamięci

Przed wojną rodzina mieszkała we, wzniesionej w drugiej połowie XIX wieku, kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 20. Właśnie obok tego budynku, w ramach obchodów 80. rocznica wybuchu powstanie w białostockim getcie, w środę (16 sierpnia) o godz. 14 zostaną ułożone tzw. stolpersteiny.

- Czyli w dosłownym tłumaczeniu z niemieckiego "kamienie, o które się potykamy", upamiętniające ofiary Holokaustu. Oczywiście nie chodzi o to, że będą to wypukłe kamienie - tak jak kamienie polne - i nikt się o nie potknie. Będą to betonowe kostki z mosiężnymi tabliczkami, na których zostanie wyryte imię i nazwisko danej osoby oraz informacje o dacie jej urodzenia oraz, o ile można to ustalić, data i miejsce jej śmierci - mówi Mariusz Sokołowski, prezes Fundacji Otwarta Edukacja, która realizuje ten projekt we współpracy z władzami miasta.

ZOBACZ TEŻ: Opowieści o "górce saneczkowej" okazały się prawdziwe

Pierwsze takie tabliczki w w Białymstoku

Będą to pierwsze stolpersteiny w Białymstoku i będzie ich pięć. Oprócz wspomnianej mamy Samuela Pisara - Heleny Pisar z domu Suchowolska (zginęła w 1943 roku podczas transportu do Treblinki) oraz siostry Friedy (prawdopodobnie również zginęła podczas transportu, ale nie jest to pewne, więc na tabliczce będzie napis "los nieznany"), upamiętniony będzie również ojciec Samuela - Dawid Pisar, który został w 1942 roku rozstrzelany w lesie koło Białegostoku.

Samuel Pisar z żoną JudithArchiwum prywatne rodziny Pisarów

Jak Samuel Pisar pisał w - wydanej w Polsce w 1992 roku - książce "Z krwi i nadziei", ojciec został aresztowany po tym, jak latem 1941 roku rodzina musiała opuścić kamienicę przy Dąbrowskiego i przenieść się do maleńkiego pokoiku z kuchnią w drewnianym domu przy Czystej 5 na terenie getta.

W książce jest mowa o tym, że Dawid Pisar - jako że znał płynnie niemiecki - pracował poza gettem. Powierzono mu opiekę nad samochodami niemieckiego gubernatora. Wkrótce został jednak rozstrzelany za to, że - korzystając z charakteru swojej pracy - wywoził z getta ukryte w ciężarówce dzieci. Robił to na prośbę ich rodziców, którzy chcieli powierzyć je chłopom z okolicznych wsi.

Przyjedzie też przedstawicielka artysty, który w latach 90. wymyślił tę ideę

Na tabliczkach zostaną też upamiętnieni - zamordowani w Treblice jako ofiary jednej z setek łapanek - Fejgel Suchowolska (babka Samuela ze strony matki) oraz Abraham "Memel" Suchowolski (wuj, brat matki). Wszyscy mieszkali razem w kamienicy przy Dąbrowskiego.

Główne uroczystości odbędą się na Placu Mordechaja Tenenbauma. Miasto odnowiło stojący tu pomnik (zdjęcie z lipca 2023) Tomasz Mikulicz

- Warto dodać, że na odsłonięcie stolpersteinów przyjedzie do Białegostoku polska przedstawicielka Guntera Demniga, niemieckiego artysty, który w latach 90. wymyślił ideę tworzenia takich kamieni. Nadał im też nazwę. Obecnie można je spotkać na terenie ponad 20 krajów - najwięcej w Niemczech i w Austrii. W Polsce znajdują się między innymi w Oświęcimiu, Grajewie czy Zamościu. Koszty wykonania białostockich stolpersteinów pokryte zostały - w ramach grantu - przez warszawską organizację pozarządową, Forum Dialogu - opisuje Sokołowski.

Wznowili książkę Samuela Pisara. Będzie ją można dostać bezpłatnie

Jeszcze jednym wydarzeniem związanym z Samuelem Pisarem będzie dyskusja wokół wspomnianej książki "Z krwi i nadziei" (w środę o godz. 17.30 w Muzeum Pamięci Sybiru przy. ul. Węglowej 1). Galeria Ślendzińskich w Białymstoku wznowiła publikację.

ZOBACZ TEŻ: Chcieli naprawić przeciekający dach, na strychu dawnej synagogi znaleźli ślady przeszłości

Wyremontowane zostało też ogrodzenie cmentarza gettowego (zdjęcie z lipca 2023) Tomasz Mikulicz

- Miasto dostało od rodziny Samuela Pisara zgodę na wydanie tej książki pod warunkiem, że nie będzie ona sprzedawana, lecz rozdawana bezpłatnie - przekazuje Sokołowski.

Główne uroczystości na Placu Mordechaja Tenenbauma. Zawyją syreny

Główne uroczystości tegorocznych obchodów rozpoczną się zaś w środę o godz. 12 na Placu Mordechaja Tenenbauma. W całym mieście zostaną wtedy uruchomione syreny alarmowe. Białystok odwiedzą także zagraniczni goście, m.in. Benjamin Midler (ocalały z białostockiego getta z córką Ellen Winter), Rebecca Kobrin, Irit Saguy (córka Ewy Kracowskiej) i Beata Ruben (córka Felicji Nowak).

- Będzie też Ron London, przewodniczący białostockiej społeczności żydowskiej w Izraelu. Cieszę, że obchody obfitują w tyle ważnych wydarzeń. Bardzo dobrze, że miasto odnowiło w tym roku pomnik na Placu Mordechaja Tenenbauma oraz - zlokalizowany nieopodal - fragment ocalałego ogrodzenia muru cmentarza gettowego, na którym chowano między innymi bohaterów, którzy zginęli w powstaniu - mówi Lucy Lisowska, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael oraz przedstawicielka Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie na Białystok i województwo podlaskie.

Koncert w pałacu i na rynku

Zwraca też uwagę na koncert Moniki Horodek oraz Anny Jagielskiej-Riveiro z zespołem.

- Rozpocznie się o godz. 16 w auli Pałacu Branickich. Można będzie posłuchać przepięknych pieśni - podkreśla.

Na chętnych czeka także (w Galeria Arsenał przy ul. Mickiewicza 2, w godz. 10-18) wystawa Zuzanny Hertzberg Mechica.

Zwieńczeniem środowych uroczystości będzie zaś plenerowy spektakl "Skrzypek na dachu" Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Można bo będzie obejrzeć na Rynku Kościuszki. Rozpocznie się o godz. 20.30.

Cześć wydarzeń już za nami

Obchodom towarzyszy też wiele innych wydarzeń. Cześć z nich już się odbyła.

W Galerii im. Sleńdzińskich przy ulicy Waryńskiego 24A otwarto wystawę "Kopiści. Zapomniani artyści białostockiego getta"Dawid Gromadzki/ UM Białystok

Chodzi między innymi o odsłonięcie muralu "Nadzieja" Dariusza Paczkowskiego i Moniki Krajewskiej na budynku Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Żabiej 5 i otwarcie wystawy "Kopiści białostockiego getta" połączone z promocją książki o tym samym tytule autorstwa Eleny Makarowej. Na skwerze Armii Krajowej otwarto zaś wystawę plenerową "80. rocznica Powstania w Getcie Białostockim", a w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 odbył się już wernisaż wystawy "Izaak Celnikier".

Przed nami jeszcze sporo atrakcji

Cześć wydarzeń jest zaś zaplanowanych już po 16 sierpnia. Kolejnego dnia (czyli 17 sierpnia) przy ul. Warszawskiej 19 o godz. 18 będzie można spotkać się z Benem Midlerem, bohaterem książki "Ostatni Białystoker" i autorką Martą Sawicką-Danielak.

O godz. 19 w Galerii Arsenał przy ul. A. Mickiewicza 2 rozpocznie się wernisaż wspomnianej wystawy Zuzanny Hertzberg Mechica. Elementem wydarzenia będzie także performance mówiony, który wprowadzi widzów w wyjątkową przestrzeń wystawy Mechica.

Na budynku Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 przy ulicy Żabiej 5 odsłonięcie muralu "Nadzieja"Dawid Gromadzki/ UM Białystok

Wieczorem, o godz. 19.30 na Placu Jana Pawła II, zaplanowano natomiast koncert Di Galitzyaner Klezmorim, w którym wezmą udział uczestnicy zajęć artystycznych Domu Kultury "Śródmieście". Dodatkową atrakcją będą wizualizacje przygotowane przez Sebastiana Łukaszuka.

ZOBACZ TEŻ: Udostępnili ponad 250 tytułów z księgozbioru Jesziwy. "Określany jest mianem lubelskiej Bursztynowej Komnaty"

Kolejne wydarzenia odbędą się m.in. 18, 19, 20 i 27 sierpnia. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie miasta.

Drugi taki zryw po powstaniu w getcie białostockim

Powstanie w białostockim getcie, utworzonym w lipcu 1941 roku, było drugim pod względem wielkości - po powstaniu w getcie warszawskim - ważnym zrywem społeczności żydowskiej, która przed wojną stanowiła prawie połowę mieszkańców Białegostoku.

Powstanie w Białymstoku wybuchło 16 sierpnia 1943 roku, walki trwały kilka dni.

Autorka/Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Białystok/ Facebook

Pozostałe wiadomości

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że policjant, który postrzelił swojego kolegę podczas interwencji na ulicy Inżynierskiej w Warszawie, pełnił służbę od ponad roku. W związku ze śmiercią funkcjonariusza prokuratura wszczęła śledztwo. Według ustaleń dziennikarza tvn24.pl, policjant, który strzelał, był bardzo dobrze oceniany przez przełożonych.

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Policjant, który oddał śmiertelny strzał, pełnił służbę od ponad roku. "Powstrzymajmy się od wyroków"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Politycy Prawa i Sprawiedliwości robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny - powiedziała na antenie TVN24 dziennikarka "Faktów" TVN Arleta Zalewska, nawiązując do niedzielnego wydarzenia w Krakowie, gdzie PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, ma ogłosić poparcie dla kandydata na prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Spotkanie - jak przekonuje partia - ma mieć charakter "obywatelski".

"Politycy PiS robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny"

"Politycy PiS robią wszystko, by przekonywać wyborców, że będzie to kandydat niezależny"

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku trzech aut doszło w Przyłubiu (woj. kujawsko-pomorskie). Dwie osoby zginęły na miejscu, trzy trafiły do szpitala.

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Łódź spadła z przyczepy i uderzyła w jadący samochód. Dwie osoby zginęły

Źródło:
tvn24.pl

Po kilku zimnych dniach teraz czeka nas raptowny wzrost temperatury. Co w pogodzie czeka nas do końca listopada i jak zacznie się grudzień? Czy wróci mróz? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Pogoda na 16 dni: nagłe i duże ocieplenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prawo i Sprawiedliwość w niedzielę po południu ogłosi decyzję w sprawie swojego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jako najbardziej prawdopodobne wskazuje się dwa nazwiska - Karol Nawrocki i Przemysław Czarnek. Przypominamy, kim są potencjalni kandydaci.

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Miesiące spekulacji, zostały dwa nazwiska. Na kogo postawi PiS?

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jarosław Kaczyńskie kompletnie niepoważnie podchodzi do tych wyborów. Pokazuje to ten casting na kandydata - powiedziała w "Kawie na ławę" Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. - Wy się rzeczywiście wstydzicie za swoją politykę - mówił do przedstawicieli PiS Cezary Tomczyk z KO. Andrzej Dera z kancelarii prezydenta przekonywał, że Karol Nawrocki, prawdopodobny kandydat PiS, "ma cechy osobowościowe, które go predysponują do tego, żeby ubiegać się" o prezydenturę.

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

"Niepoważny casting" bez "frontmanów PiS". Czy Nawrocki "ma cechy, by wygrać maraton"?

Źródło:
TVN24

W niedzielę poznamy kandydata PiS na prezydenta. Zdaniem politologa dr Tomasza Słomki zapowiedź poparcia bezpartyjnego kandydata wskazuje na Karola Nawrockiego. - Nawrocki może wejść w swoistą legendę polityczną o swojej bezpartyjności - stwierdził. Dodał, że fakt jego małej rozpoznawalności może być z jednej strony słabością, a z drugiej atutem. - Można mu przypisać pewną nową narrację, nową historię - powiedział Słomka.

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Dylemat PiS. "Negatywny elektorat jest równie problematyczny, co nierozpoznawalność"

Źródło:
TVN24

- Mieszkam w stumetrowym domu, samotnie wychowuję dwoje dzieci. Dom podzielony jest na pół. Rodzice mają osobne liczniki. Oni płacą około dwieście złotych za prąd, a ja - mając fotowoltaikę - dwadzieścia tysięcy złotych - opowiada w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl pani Agnieszka z Rudy Kozielskiej. - Jeden z największych rachunków, o którym mam wiedzę wyniósł 80 tysięcy złotych, a mówimy o zwykłych domach - komentuje Izabela Dąbrowska-Antoniak, koordynator do spraw negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki.

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

"Mamy zwykły dom, piekarnik, lodówkę i czajnik, a dostajemy w tyłek"

Źródło:
tvn24.pl
Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Ziemia podnosi się tu o 2 centymetry miesięcznie. Przygotowują się na najgorsze

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kolejnym celem ataku sił ukraińskich z użyciem pocisków ATACMS i Storm Shadow może być obwód rostowski w Rosji, miejsce dużej koncentracji wojsk rosyjskich, przerzucanych na front - pisze amerykański dziennik "Wall Street Journal". Jak dotąd Ukraińcy, według doniesień medialnych, użyli zachodnich pocisków do ataków w obwodach briańskim i kurskim.  

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Ukraińcy mają zgodę na uderzenia w głąb Rosji. "WSJ": to może być kolejny cel

Źródło:
"Wall Street Journal", tvn24.pl

Kolejna w ciągu kilku dni fala intensywnych opadów deszczu spowodowała lokalne powodzie na północy Kalifornii. Zalanych jest wiele dróg, a na niektórych da się poruszać tylko łodziami. Jak opisuje część mieszkańców, woda powodziowa dotarła do ich domów tak szybko, że nie mieli czasu na ewakuację.

"To przyszło naprawdę szybko"

"To przyszło naprawdę szybko"

Źródło:
Reuters, CBS News, tvnmeteo.pl

W niedzielę po południu odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Według zapowiedzi, partia ma ogłosić decyzję dotyczącą poparcia bezpartyjnego kandydata na prezydenta. Według nieoficjalnych informacji będzie to szef IPN Karol Nawrocki.

PiS poprze "bezpartyjnego kandydata". Dziś konwencja i wystąpienie Kaczyńskiego

PiS poprze "bezpartyjnego kandydata". Dziś konwencja i wystąpienie Kaczyńskiego

Źródło:
PAP

Centymetr kwadratowy - tyle zostało wymierającego w Polsce gatunku mchu na torfowisku na Lubelszczyźnie. Samorządowcy wciąż wydają zgody na eksploatację torfu, nieraz mimo sprzeciwów regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, bo wartość torfowisk w kontekście zmian klimatycznych i zapobieganiu powodziom jest nie do przecenienia. W Starym Stręczynie sprawą zajmuje się już prokuratura.

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Wymierający gatunek zniszczony, cenne torfowisko wyeksploatowane. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

890 błędów, z czego ponad 200 o charakterze krytycznym zawierała dokumentacja projektowa rozbudowy szpitala we Włocławku. W efekcie dwa nowe budynki, które miały być gotowe w 2023 roku do teraz znajdują się w stanie surowym i nie zostaną oddane do użytku wcześniej niż za trzy lata. A cała inwestycja zamiast planowanych 155 milionów będzie kosztować ponad 400 milionów złotych.

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Czekają na nowy szpital, NIK zawiadamia CBA. "208 błędów krytycznych"

Źródło:
tvn24.pl

Urzędnicy z podkrakowskich Myślenic opiniowali wnioski fundacji, w której zarządzie zasiadała ich przełożona - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Organizacja w ciągu niecałych trzech lat otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych w miejskich dotacjach. W sprawie jest też wątek polityczny i przewrót przed wyborami.

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Miejskie dotacje dla fundacji urzędniczki, wnioski oceniali jej podwładni. Kontrola NIK

Źródło:
tvn24.pl

W Nowym Jorku mieszka najwięcej miliarderów na świecie - aż 144. Około 30 procent najbogatszych osób na Ziemi to mieszkańcy zaledwie 15 miast.

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

To miasto ma największy odsetek miliarderów na metr kwadratowy

Źródło:
PAP

Szefowa sztabu generalnego kanadyjskiej armii generał Jennie Carignan skrytykowała publicznie kandydata na sekretarza obrony USA Pete'a Hegsetha, wysuniętego przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa. Ten jest zdania, że kobiety i mężczyźni nie powinni razem służyć w jednostkach frontowych.

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

"Po 39 latach służby nie mogę w to uwierzyć". Ostry komentarz pierwszej żołnierz Kanady

Źródło:
PAP

Kanadyjski rząd federalny przeprosił za zabicie w latach 50. i 60. XX wieku ponad tysiąca inuickich psów i zapowiedział wypłacenia 45 milionów dolarów odszkodowania. Oficjalne przeprosiny przedstawił w sobotę minister ds. relacji między Koroną a rdzennymi narodami Gary Anandasangaree.

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Kanada przeprasza za zabicie ponad tysiąca psów

Źródło:
PAP

W Kazachstanie pojawiły się plany, by cyrylicę zamienić na alfabet łaciński. - Pod rządami sowieckiego reżimu narzucono nam rosyjski alfabet i zakazano zmieniać choćby jedną literę, chociaż połowa z tych liter w ogóle nie pasuje do języka kazachskiego - tłumaczy profesor Jerden Każybek. Problem w tym, że językoznawcy nie mogą dojść do porozumienia i wypracować jednej, kanonicznej wersji nowego alfabetu, w której litery odpowiadałyby dźwiękom tamtejszego języka.

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Naród bez własnego alfabetu chce odczarować "język przeszłości"

Źródło:
PAP

W niedzielę drogi mogą być śliskie po marznących opadach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią na południu i południowym wschodzie Polski. Groźny ma być także silny wiatr.

Niebezpieczna gołoledź na drogach. IMGW ostrzega

Niebezpieczna gołoledź na drogach. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW
"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

"Tu jest taka rurka, a tu dziurka". Marek Raczkowski chciał sprzedać nerkę, by ratować pęcherz

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policjanci z Warszawy poszukują 9-letniej Zosi i jej 31-letniej mamy. Dziewczynkę ostatni raz widziano w mieszkaniu przy ulicy Maltańskiej w Warszawie. Ojciec ostatni kontakt z dzieckiem miał 10 listopada.

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Zaginięcie 9-latki i jej mamy. Policja prosi o pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Świeżość jest zawsze atutem w kampaniach i na to też może liczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała w "Faktach po Faktach" politolożka dr Anna Materska-Sosnowska. PiS ma ogłosić kandydata w niedzielę, ale pojawiają się już głosy, że może nim być prezes IPN Karol Nawrocki. Politolog dr hab. Sławomir Sowiński wskazywał, że niedocenienie wartości małej rozpoznawalności Nawrockiego, "to jest pierwszy krok, którego powinien dzisiaj wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego".

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

"Pierwszy krok, którego powinien wystrzegać się sztab Rafała Trzaskowskiego"

Źródło:
TVN24
Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotę 23 listopada w Hadze odbyła się kolejna edycja konferencji Poland 2.0 Summit. Zrzesza ona młodych Polaków z całego świata. To okazja do poszerzania wiedzy, nawiązania kontaktów i współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Co jest prawdą, a co fake newsem? Wyzwanie dla mediów w zmieniającej się rzeczywistości

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o długo wyczekiwanej premierze filmu "Gladiator 2" Ridley'a Scotta, nowym gospodarzu Oscarów oraz przyszłorocznym line up'ie festiwalu Open'er.

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl