Wypadł z auta jak z katapulty. "Wyleciał przez klapę bagażnika, na drugą stronę drogi"

TVN24

Kierowca wyleciał z auta jak z katapultyPiotrek 47 | Kontakt24
wideo 2/3

25-letni mieszkaniec Dolnego Śląska postanowił wyprzedzać na zakręcie i w czasie deszczu. Efekt? Jego auto wpadło w poślizg, a następnie do rowu. Tam koziołkowało, a kierowca, jak z katapulty, został wyrzucony na drugą stronę drogi. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do wypadku na drodze wojewódzkiej numer 329, która łączy Jerzmanową ze Smardzowem (powiat głogowski) doszło w sobotni wieczór. - 25-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu polkowickiego, kierując peugeotem 206 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg, w wyniku którego uderzył w przydrożny rów - relacjonuje asp. Łukasz Szuwikowski z policji w Głogowie.

"Wszyscy wiedzą, jaki jest ten zakręt"

To, jak doszło do zdarzenia widać na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt24.

- Wszyscy wiedzą, jaki jest ten zakręt. Tam było wiele wypadków. Żona przeczuwała, że on wyląduje w rowie. Warunki na drodze były fatalne. Była mżawka, ściemniało się - relacjonuje w rozmowie z redakcją Kontaktu24 pan Piotr.

Wpadł do rowu, koziołkował, wyleciał z auta jak z katapulty

Kierowca wyprzedził najpierw samochód Reportera24, a następnie - na zakręcie - kolejny pojazd. Jechał z dużą prędkością, bo z naprzeciwka nadjeżdżało już następne auto. Kierowca peugeota wpadł w poślizg, gdy chciał zjechać na swój pas. Z drogi wpadł do rowu. Tam jego samochód kilkukrotnie koziołkował. Na nagraniu widać, że 25-letni mężczyzna wypada z auta jak z katapulty.

Siła była tak duża, że przeleciał przez jezdnię na drugą stronę drogi. - Zatrzymaliśmy się i razem z żoną i innym kierowcą szukaliśmy go. Okazało się, że wyleciał przez klapę bagażnika na drugą stronę drogi. Ciałem uderzył jeszcze w znak drogowy - opowiada pan Piotr. I dodaje, że nagranie z kamerki samochodowej zdecydował się opublikować ku przestrodze brawurowych kierowców.

Na miejsce wezwano pogotowie. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Jak informuje policja, w momencie wypadku był trzeźwy.

Do wypadku doszło pomiędzy Jerzmanową a Smardzowem:

Mapa Targeo

Autor: ank, tam/ popi, ks / Źródło: Kontakt24