Wrocław. Na parkingu przy centrum handlowym "eksplodowały materiały wybuchowe", policja apeluje do świadków

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Wybuch na parkingu przy centrum handlowym. Jedna osoba ranna
Wybuch na parkingu przy centrum handlowym. Jedna osoba rannaTVN24
wideo 2/2
TVN24Wybuch na parkingu przy centrum handlowym. Jedna osoba ranna

Trwa wyjaśnianie okoliczności wybuchu, do którego doszło na parkingu przy centrum handlowym we Wrocławiu. Śledztwo w sprawie "eksplozji materiałów wybuchowych" prowadzi Prokuratura Krajowa, a policja prosi o kontakt wszystkich świadków - zwłaszcza tych, którzy mieli wideorejestratory zainstalowane w swoich autach.

Początkowo służby badające okoliczności zdarzenia, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, brali pod uwagę dwie hipotezy: eksplozję ładunku wybuchowego umieszczonego w nadkolu auta lub usterkę instalacji gazowej. We wtorek do redakcji TVN24 wpłynęło stanowisko Prokuratury Krajowej, z którego wynika, że śledztwo prowadzone przez zamiejscowy wydział śledczy PK we Wrocławiu dotyczy eksplozji materiałów wybuchowych.

Działania śledczych na miejscu wybuchuTVN24

O pomoc proszą działający pod nadzorem prokuratury policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu apelują o kontakt do wszystkich osób, które w sobotę (26 listopada) w godzinach od 8 do 14 przebywały na terenie parkingu przy centrum handlowym Marino lub były świadkami zdarzenia około godz. 12.30 i posiadają nagrania z kamer zainstalowanych indywidualnie w pojazdach.

Funkcjonariusze czekają na zgłoszenia pod numerem telefonu 47 871 30 11. W opublikowanym komunikacie czytamy, że "każda informacja jest ważna z punktu widzenia kompleksowego wyjaśnienia okoliczności" sprawy.

Eksplozja na parkingu

Do wybuchu doszło na parkingu przy centrum handlowym Marino na ulicy Paprotnej. 26 listopada około godziny 13 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przy pasażu doszło do zdarzenia, w wyniku którego uszkodzony został zaparkowany tam pojazd.

Na miejsce skierowane zostały służby, w tym policja, która zabezpieczyła miejsce, gdzie miało dojść do wybuchu oraz straż pożarna.

Jak poinformował Rafał Jarząb, z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poszkodowana została kobieta w wieku około 50 lat, która miała zostać uderzona odłamkami jednego z aut. - Została przetransportowana w stanie niezagrażającym życiu do jednego z wrocławskich szpitali - przekazał policjant. Eksplozja uszkodziła też jedno ze strojących na parkingu aut - w wyniku zdarzenia wyciekło z niego paliwo.

Działania śledczych na parkingu przy centrum handlowymTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości