Wrocław. Kilkumiesięczna dziewczynka w oknie życia

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Okno życia we Wrocławiu
Okno życia we WrocławiuGoogle Earth
wideo 2/8
Google EarthOkno życia we Wrocławiu

W niedzielną noc we wrocławskim oknie życia znaleziono kilkumiesięczną dziewczynkę. Dziecko otrzymało imię Klaudia. Jak relacjonują siostry zakonne, które opiekują się oknem życia, niemowlę "było zdrowe, zadbane i najedzone".

Alarm rozległ się o godzinie 21.45. Do okna pobiegła siostra Macieja, która znalazła tam płaczącą dziewczynkę w nosidełku. Obok leżała torba z rzeczami. W niej zabawki, mleko, kocyk i pampersy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Matka chciała zaopatrzyć dziecko choćby na te pierwsze chwile bez niej. To jest mniej więcej półroczna dziewczynka. Kobieta musiała być w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Pozostawione rzeczy były niezbyt czyste, ale dzieciątko było zdrowe, zadbane i najedzone. Widać, że matka przez kilka miesięcy robiła, co mogła. To musiała być dla niej bardzo trudna decyzja - mówi w rozmowie z tvn24.pl siostra Macieja. I dodaje, że siostry nadały dziewczynce imię Klaudia.

Okno życia we WrocławiuTVN24 Wrocław

Ruszyła procedura adopcyjna

Po wstępnym określeniu stanu zdrowia dziecka, zgodnie z procedurą, siostry zadzwoniły po pogotowie ratunkowe. Medycy zabrali dziewczynkę do szpitala celem dokładnego przebadania.

Pracownicy ośrodka adopcyjnego poinformowali, że rozpoczęła się już procedura adopcyjna, aby dziecko jak najszybciej trafiło do nowej rodziny.

Okno życia we Wrocławiu przy ulicy Rydygiera działa od 2009 roku. Funkcjonuje w budynku Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, gdzie znajduje się również Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez boromeuszki. Klaudia jest 18. dzieckiem znalezionym w tamtejszym oknie.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości