Za zakupy miała płacić kartą zmarłej matki. Grozi jej osiem lat więzienia

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Wałbrzychu
Do zdarzenia doszło w WałbrzychuGoogle Earth
wideo 2/2
Google EarthDo zdarzenia doszło w Wałbrzychu

45-letnia mieszkanka Dolnego Śląska jest podejrzana o oszustwa. Jak informuje policja, za zakupy płaciła kartą swojej zmarłej matki. Miała też dokonywać przelewów bankowych, choć nie była do tego uprawniona. Teraz grozi jej do ośmiu lat więzienia. Policja przypomina, że posługiwanie się kartą płatniczą osoby zmarłej jest przestępstwem.

Policję o sprawie powiadomił bank. - Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że 45-letnia córka zmarłej kobiety świadomie - nie będąc w tym momencie osobą do tego uprawnioną - pięciokrotnie skorzystała z karty, płacąc za zakupy i dokonując przelewów bankowych - przekazuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z policji w Wałbrzychu. I dodaje: - W wyniku przestępczej działalności powstały straty na ponad trzy tysiące złotych.

Policja: odpowie za oszustwa, posługiwanie się kartą zmarłego jest przestępstwem

45-latce grozi teraz do ośmiu lat więzienia. Jak informuje Głowacka-Kijek, kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty oszustw.

- Rodzina powinna zgłosić w banku, że posiadacz konta zmarł i zwrócić jego kartę płatniczą. Pieniądze znajdujące się na jego koncie trafią do spadkobierców zgodnie z postanowieniami postępowania spadkowego po jego zakończeniu - przypomina policjantka. I podkreśla: - Posługiwanie się kartą zmarłej osoby jest przestępstwem.

Kobieta płaciła za zakupy kartą zmarłej matki. Grozi jej osiem lat więzieniapolicja Wałbrzych
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Wałbrzych

Pozostałe wiadomości