TVN24 | Wrocław

Pięciolatka pogryziona przez psa. W stanie ciężkim trafiła do szpitala

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
PAP
Dziecko jest w stanie ciężkim ale stabilnym (wideo z lipca 2021 r.)
Dziecko jest w stanie ciężkim ale stabilnym (wideo z lipca 2021 r.)TVN24 Wrocław
wideo 2/9
TVN24 WrocławDziecko jest w stanie ciężkim ale stabilnym

W jednym z mieszkań w Twardogórze na Dolnym Śląsku pies rasy pitbull pogryzł pięcioletnią dziewczynkę. Ciężko ranne dziecko trafiło do szpitala. Policja przekazuje, że jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Jak powiedziała w piątek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy aspirant Bernadeta Pytel, do zdarzenia doszło dzień wcześniej, w czwartek. Pięciolatka została pogryziona przez psa, który należy do partnera jej matki.

- Pies znał dziewczynkę, ponieważ razem mieszkali. Do zdarzenia doszło, gdy matki dziecka nie było w mieszkaniu. Był tam jej partner - powiedziała policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dziecko w ciężkim stanie

Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Jej stan jest ciężki. Pytel poinformowała, że policja nadal wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany.

- Matka dziecka oraz jej partner zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie, oboje byli trzeźwi - powiedziała policjantka.

Na miejsce pojechał reporter TVN24 Tomasz Kanik, który w rozmowie z Pytel dowiedział się, że stan dziewczynki określany jest jako stabilny.

- Jej matka wyszła na chwilę, chciała dostać się do mieszkania, ale drzwi były zatrzaśnięte. Słyszała krzyki dobiegające ze środka, pomogli sąsiedzi, zostały wezwane służby. W końcu strażacy siłowo otworzyli drzwi. W środku był mężczyzna, który, jak tłumaczył, nie mógł sam drzwi otworzyć, bo usiłował bronić dziecka przed psem. Ten pies leżał ponoć w przejściu między jednym pokojem a drugim. Dziecko przechodziło, z niewiadomych przyczyn zwierzę rzuciło się na nie - przekazuje swoje ustalenia Kanik.

Autor:ib/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości