Policjant przyjechał do pracy pijany. Zostanie wydalony ze służby, zawiadomiono też prokuraturę

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Trzebnica (woj. dolnośląskie)
Trzebnica (woj. dolnośląskie)Google Earth
wideo 2/8
Google EarthPolicjant przyjechał do trzebnickiej komendy pijany

Jeden z funkcjonariuszy policji w Trzebnicy (Dolnośląskie) przyjechał do pracy pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rzecznik komendy wojewódzkiej już zapowiedział zwolnienie go ze służby. Prokuratura sprawdzi, czy policjant prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy funkcjonariusz przyjechał do trzebnickiej komendy w czwartek na poranną zmianę. Pierwsze informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowanie pod wpływem alkoholu?

- Potwierdzam, mężczyzna zgłosił się do jednostki pod wpływem alkoholu. Jego stan od razu został zauważony przez innych policjantów i nie dopuszczono go do służby. W związku z tą sytuacją od razu wszczęliśmy procedurę w kierunku jego zwolnienia. Nie ma miejsca dla takich osób w naszych szeregach - mówi Kamil Rynkiewicz, rzecznik KWP we Wrocławiu.

Komenda Powiatowa Policji w TrzebnicyGoogle Maps

Policjant został od razu na miejscu przebadany alkomatem. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrano też od niego krew do badań.

- W związku z tym, że policjanci mieli podejrzenia co do tego, że wcześniej mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, powiadomili oni od razu prokuraturę i w tej sprawie prowadzone jest postępowanie karne o przestępstwo - dodaje Rynkiewicz.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości