Pożar zbiorników z gazem. Płomienie sięgały kilku metrów. W akcji kilkanaście zastępów straży pożarnej. Nagranie

Autor:
pk/tok
Źródło:
tvn24.pl
Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu
Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu KP PSP Świdnica
wideo 2/5
KP PSP ŚwidnicaPożar zbiorników z gazem w Strzegomiu

Na terenie jednego z zakładów w Strzegomiu (woj. dolnośląskie) zapaliły się podziemne zbiorniki z gazem. Płomienie na zewnątrz sięgały kilku metrów. W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej. Z pobliskiego budynku ewakuowano 20 osób.

Pożar na terenie zakładu przy Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu wybuchł w niedzielę kilka minut przed godziną szóstą. Po dojeździe na miejsce okazało się, że zapalił się podziemny zbiornik z gazem. Płomienie sięgały kilku metrów.

Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu KP PSP Świdnica

Strzegom. Paliły się zbiorniki z gazem

Jak przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy mł. bryg. Łukasz Grzelak, o 5:58 służby otrzymały informację o pożarze gazu ze zbiornika na terenie jednego z zakładów w Strzegomiu przy Alei Wojska Polskiego. - Na miejsce skierowanych zostało 19 jednostek straży pożarnej w tym grupa specjalistyczna ratownictwa chemicznego z Wałbrzycha. Po przyjeździe okazało się, że płonie gaz ze zbiornika podziemnego na terenie jednego z zakładów - poinformował strażak.

Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu KP PSP Świdnica
Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu KP PSP Świdnica

I dodał: - Sytuacja jest już opanowana, siły i środki są odsyłane do bazy. Wcześniej ewakuowano 20 osób z pobliskich zabudowań, wróciły już one do swoich domów. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Pożar zbiorników z gazem
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego:  KP PSP Świdnica

Pozostałe wiadomości