"Potrącili autem trzy osoby, jedną zaatakowali maczetą". Podejrzani z zarzutem usiłowania zabójstwa

Aktualizacja:
Autor:
ib/gp
Źródło:
PAP/tvn24.pl
Tymczasowo aresztowani na trzy miesiące zostali dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa (30.01.2023)
Tymczasowo aresztowani na trzy miesiące zostali dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa (30.01.2023)dolnośląska policja
wideo 2/7
dolnośląska policjaTymczasowo aresztowani na trzy miesiące zostali dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mogą mieć związek z piątkowym napadem przed jednym z marketów w przygranicznym Radkowie na Dolnym Śląsku. Podejrzani - jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych - najpierw potrącili autem trzy osoby, a później zaatakowali jedną z nich maczetą.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu przed jednym z marketów w Radkowie. Sprawcy wjechali samochodem w grupę trzech osób, gdy wracały z pogrzebu.

- Po potrąceniu zatrzymali się i jednego z pokrzywdzonych uderzali maczetą w okolice głowy i szyi - przekazała Joanna Pera-Lechocińska z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

Poszkodowany z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie. W szpitalu są też dwie pozostałe osoby, ich stan nie zagraża życiu.

Wniosek o areszt

W poniedziałek prokurator poinformowała, że podejrzani o atak zostali już zatrzymani. - To młode osoby, w wieku 20 i 22 lat - podała. Podkreśliła przy tym, że z uwagi na dobro śledztwa nie może na razie mówić o motywach działania mężczyzn.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Sąd wniosek zaakceptował.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/gp

Źródło: PAP/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: dolnośląska policja

Pozostałe wiadomości