Nowe miejsce parkingowe, a niemal pośrodku stary betonowy słup

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/i/kwoj
Źródło:
TVN24 Wrocław, 24opole.pl
Betonowy słup na miejscu parkingowym dla niepełnosprawnychJarosław Jacheć
wideo 2/7
Jarosław JachećBetonowy słup na miejscu parkingowym dla niepełnosprawnych

Niebieska koperta wskazująca miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych została wymalowana przy jednej z ulic w Opolu. Problem w tym, że niemal na jej środku tkwi stara betonowa latarnia. Mieszkańcy zachodzą w głowę, jak to się mogło stać. Miejski Zarząd Dróg ma gotową odpowiedź.

Remont ulicy Szarych Szeregów w Opolu trwa w najlepsze. I choć wykonawca ma czas na wykonanie prac do końca marca, to już teraz wyremontowano jezdnię, chodniki i stworzono nowe miejsca parkingowe. W sumie - jak chwali się inwestor - będzie ich o kilkadziesiąt więcej niż było do tej pory. Jednak z ponad 200 miejsc, w których okoliczni mieszkańcy mogą zostawić swoje pojazdy, uwagę przyciąga jedno. Wymalowane na niebiesko miejsce dla niepełnosprawnych, z którego "wyrasta" betonowa latarnia.

Dodatkowe utrudnienie

- Zastanawiam się, co miał na myśli ktoś, kto wyznaczył w tym miejscu strefę dla osoby niepełnosprawnej. Zamiast ułatwiać, to ma dodatkowe utrudnienie - mówi portalowi 24opole.pl jedna z okolicznych mieszkanek. I pyta: - Jaki sens ma malowanie miejsca przed demontażem latarni? Jeden z internautów pod informacją o latarni stwierdził natomiast "Polska to kraj pełen jaj". O sens takiego przedsięwzięcia zapytaliśmy Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Jego przedstawiciel przyznaje, że "malarze pospieszyli się ze swoją pracą". - Zamiast pozostawić niewymalowane miejsce i poczekać do wyjęcia słupa, zamalowali je na niebiesko. Wyszło jak wyszło, ale wkrótce zostanie to poprawione - zapewnia Adam Leszczyński, specjalista do spraw komunikacji społecznej z opolskiego MZD.

Miasto zapewnia: betonowy słup wkrótce zniknie

Demontaż starych latarni ma nastąpić w pierwszym tygodniu lutego. Nowe już stoją i czekają na przyłączenie. Jak podkreśla Leszczyński, nowe oświetlenie znajduje się poza miejscami parkingowymi. - Tylko jedno z miejsc znajduje się w miejscu, gdzie stoi ta feralna latarnia - przekonuje. Po zlikwidowaniu starego słupa w miejscu świeżo wymalowanej niebieskiej koperty będzie dziura. Jednak tylko przez chwilę. - Pracowników wykonawcy czeka demontaż paru kostek okalających latarnię, uzupełnienie nawierzchni i jej pomalowanie - podkreśla przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Latarnia niemal na środku miejsca parkingowego stoi przy ulicy Szarych Szeregów w OpoluGoogle Maps

Autor:tam/i/kwoj

Źródło: TVN24 Wrocław, 24opole.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jarosław Jacheć