TVN24 | Wrocław

Podwójne zabójstwo i pożar dla zatarcia śladów. Trzech obcokrajowców aresztowanych

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/ec/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Trzech obcokrajowców usłyszało zarzuty zabójstwa
Trzech obcokrajowców usłyszało zarzuty zabójstwaTVN24 Wrocław
wideo 2/12
TVN24 WrocławTrzech obcokrajowców usłyszało zarzuty zabójstwa

Dwaj Mołdawianie i Ukrainiec usłyszeli zarzuty zabójstwa, a także sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Obcokrajowcy są podejrzani o zabójstwo dwóch mężczyzn w mieszkaniu przy ulicy Dubois w Opolu oraz podpalenie lokalu w celu zatarcia śladów. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

W niedzielę po godzinie 4 nad ranem kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do akcji gaśniczej. Płonęło mieszkanie na pierwszym piętrze w kamienicy przy ulicy Dubois. Na klatce schodowej panowało duże zadymienie. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców wyższych pięter.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu mieszkania w środku znaleziono ciała dwóch mężczyzn w średnim wieku. Już wtedy pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o zauważalnych na ciałach ranach kłutych, jednak policja, do czasu zakończenia czynności swoich techników na miejscu zdarzenia, nie chciała przekazywać szczegółów.

Strażacy znaleźli w mieszkaniu ciała dwóch mężczyznMariusz Materlik

Pożar miał zatrzeć ślady

W poniedziałek rano o pierwszych ustaleniach śledczych poinformowała Agnieszka Nierychła, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Z naszych ustaleń wynika, że w mieszkaniu przy ulicy Dubois doszło do zabójstwa, a pożar miał posłużyć do zatarcia śladów. Nie ustalono jeszcze tożsamości ofiar – powiedziała policjantka.

Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu przekazał, że w wyniku oględzin obrażenia ciał stwierdzono u obu ofiar – jedna z nich miała rany tłuczone twarzy, druga rany kłute. Śledczy uważają, że obrażenia te powstały w momencie, kiedy mężczyźni jeszcze żyli.

Obcokrajowcy z zarzutami

Policja m.in. dzięki zabezpieczeniu i przeanalizowaniu monitoringów z rejonu zbrodni ustaliła osoby mogące mieć związek ze sprawą. W niedzielę wieczorem zatrzymano trzech obcokrajowców: dwóch obywateli Mołdawii i jednego Ukrainy, w wieku od 26 do 42 lat. Aby ich przesłuchać, potrzebni byli tłumacze. We wtorek udało się zapewnić dwóch.

- Wszyscy zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Każdemu z nich przedstawiono jednakowe zarzuty dotyczące zabójstwa, a także sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru. Po zakończeniu czynności do sądu złożony zostanie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy – zapowiadał Stanisław Bar.

W środę opolski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował trzech obcokrajowców na okres trzech miesięcy. Prokurator nie informuje o treści składanych przez mężczyzn wyjaśnień. Wszystkim grozi kara od 15 lat więzienia do dożywocia.

Tożsamość ofiar nadal nie została potwierdzona. Prokuratura ma co prawda swoje typy, ale nie odbyło się jeszcze formalne rozpoznanie przez bliskich.

Zatrzymanie w OpoluMariusz Materlik

Autor:ib/ec/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Materlik

Pozostałe wiadomości