Mgła, deszcz, wzniesienie, podwójna ciągła i ciężarówka jadąca z naprzeciwka. Niebezpieczne wyprzedzanie

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Niebezpieczny manewr w trudnych warunkach pogodowych (wideo bez dźwięku)
Niebezpieczny manewr w trudnych warunkach pogodowych (wideo bez dźwięku)Policja Olesno
wideo 2/12
Policja OlesnoNiebezpieczny manewr w trudnych warunkach pogodowych

Policjanci z oleskiej grupy Speed zarejestrowali niebezpieczny manewr wyprzedzania na jednej z opolskich dróg wojewódzkich. Mimo zakazu i niekorzystnych warunków pogodowych kierowca forda zdecydował się wjechać przed jadącą przed nim cysternę.

W poniedziałek (13 lutego) przed południem funkcjonariusze z grupy Speed z Olesna patrolowali drogę wojewódzką nr 901, znajdującą się we wschodniej części województwa opolskiego. Kamera w nieoznakowanym radiowozie zarejestrowała niebezpieczny manewr wyprzedzania.

Wyprzedzanie w deszczu i we mgle. Za nim jechali policjanci

- Kierujący fordem transitem 29-latek z województwa śląskiego wyprzedzał inne pojazdy na lekkim wzniesieniu, w miejscu objętym zakazem. Dodatkowo tego dnia panowały trudne warunki drogowe spowodowane przez mgłę i opady deszczu - opisuje Stanisław Filak, oficer prasowy policji w Olesnie.

Niebezpieczny manewr w trudnych warunkach pogodowychPolicja Olesno

Dodatkowo na nagraniu - opublikowanym przez policję - widać, jak ledwie kilka sekund po skończonym wyprzedzaniu, zza wzniesienia wyłania się jadąca z naprzeciwka ciężarówka. Niedługo potem policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

- Ta zakończyła się mandatem w wysokości 1100 złotych za niestosowanie się do znaku B-25, to jest zakazu wyprzedzania. Mundurowi mieli także uwagi co do stanu technicznego pojazdu. Na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych. Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że pośpiech i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych - przestrzega Filak.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Olesno

Pozostałe wiadomości