Auto toczyło się do tyłu, kierowca nie był w stanie ruszyć. W organizmie miał cztery promile alkoholu

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
ib/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław/mojaolesnica.pl
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcyTVN24 Wrocław/mojaolesnica.pl
wideo 2/8
TVN24 Wrocław/mojaolesnica.plObywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Jeden ze świadków, widząc nieudolne próby zapanowania kierowcy nad osobowym volkswagenem, podszedł do auta, otworzył drzwi i wyjął kluczyki ze stacyjki. Jego podejrzenia sprawdziły się –  mężczyzna miał cztery promile alkoholu w organizmie.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamerka w samochodzie mężczyzny, który dokonał obywatelskiego zatrzymania. Na nagraniu z wtorkowego popołudnia widać, jak volkswagen najpierw cofa, a raczej toczy się bezwładnie do tyłu, po czym próbuje ruszyć do przodu. Przez kilkadziesiąt sekund kierowcy nie udaje się ta sztuka.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Obywatelskie zatrzymanie

Autor nagrania, podejrzewając, że za kółkiem passata może siedzieć pijany człowiek, wysiadł ze swojego samochodu i udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Wszystko działo się tuż obok budynku szkoły podstawowej i przedszkola. Na miejsce wezwano policję.

- Okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał aż cztery promile alkoholu. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami – mówi Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby zatrzymań. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Pijany kierowca został zatrzymanymojaolesnica.pl

Autor:ib/gp

Źródło: TVN24 Wrocław/mojaolesnica.pl

Źródło zdjęcia głównego: mojaolesnica.pl