TVN24 | Wrocław

W szpitalu w Oławie nie było lekarza na SOR. "Zmagamy się z problemami kadrowymi"

TVN24 | Wrocław

Autor:
eŁKa//now
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu oławskiego
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu oławskiegoGoogle Earth
wideo 2/7
Google EarthDo zdarzenia doszło w Oławie

W szpitalu w Oławie (Dolnośląskie) we wtorek na dyżurze nie było lekarza na oddziale ratunkowym. Szefostwo placówki zapewnia, że pomocą służyli lekarze z innych oddziałów, a całą sytuację tłumaczy brakiem pracowników. "Zmagamy się z problemami kadrowymi jak prawie każdy szpital, szczególnie powiatowy" - przyznała Anna Kotala, zastępca dyrektora oławskiego szpitala.

Informację o tym, że w oławskim szpitalu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie było we wtorek dyżurującego lekarza, a pacjenci musieli na pomoc czekać wiele godzin, otrzymaliśmy od naszego widza. Jego zdaniem ten przypadek jest "stałym procederem".

Poprosiliśmy o komentarz dyrekcję placówki. W jej imieniu odpowiedzi udzieliła nam Anna Kotala, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych. Potwierdziła, że we wtorek dyżur na oddziale ratunkowym pełnili ratownicy i pielęgniarki. "Do godziny 15 dwóch ratowników i trzy pielęgniarki (w tym pielęgniarka oddziałowa). Po godzinie 15 na SOR pracowało dwóch ratowników i jedna pielęgniarka" - napisała w odpowiedzi na nasze pytania.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W obu przypadkach zabezpieczenie lekarskie mieli zapewnić lekarze z oddziałów: internistycznego i chirurgicznego oraz pediatrycznego, ginekologiczno-położniczego i anestezjologicznego.

Szpitale zmagają się z brakiem pracownikówtvn24

Brakuje kilkunastu lekarzy

Z informacji przekazanych nam przez Annę Kotalę wynika, że w środę na 24-godzinny dyżur przyszedł jeden lekarz, który korzysta z konsultacji lekarzy z wymienionych wcześniej oddziałów.

Jak informuje nas Kotala, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ZOZ w Oławie zwykle pracuje jeden lekarz, sporadycznie dwóch lekarzy specjalistów. "Zmagamy się z problemami kadrowymi jak prawie każdy szpital, szczególnie powiatowy" - przyznała zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych.

Anna Kotala wylicza także, ilu lekarzy obecnie brakuje do obsady oławskiego szpitala: jednego anestezjologa, neonatologa, neurologa, radiologa, okulisty, onkologa, a także od jednego do dwóch internistów, podobnie pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej. Szpital szuka także 15 pielęgniarek, od dwóch do trzech ratowników medycznych i czterech opiekunów medycznych.

Autor:eŁKa//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości