Koniec kwarantanny kilkuset uczniów w Oławie

Autor:
ib/b
Źródło:
PAP
Kwarantanna w Oławie zakończona
Kwarantanna w Oławie zakończonaTVN24 Wrocław
wideo 2/6
TVN24 WrocławKwarantanna w Oławie zakończona

Wyniki badań ucznia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, który w piątek trafił do szpitala, wykluczyły obecność koronawirusa. To oznacza, że zakończyła się domowa kwarantanna kilkuset uczniów i w poniedziałek będą mogli wrócić do szkoły.

W piątek około 600 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie na Dolnym Śląsku przerwało naukę z powodu jednego z uczniów, który po pobycie w Niemczech źle się poczuł. Wcześniej przez trzy dni był w szkole.

Wynik negatywny

Jak informowała w piątek dyrektor CKZiU Maria Domaradzka, o zawieszeniu zajęć zdecydował sanepid. Chory uczeń trafił do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pobrano próbkę na obecność koronawirusa.

Decyzją sanepidu, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali objęci kwarantanną domową do czasu uzyskania wyniku badania.

W podanym na stronie szkoły komunikacie, dyrektor placówki poinformowała, że wyniki badania osoby podejrzanej o możliwość zarażenia koronawirusem wykluczyły jego obecność. W związku z tym obowiązek poddania się kwarantannie domowej zostaje zniesiony, a uczniowie i pracownicy wrócą w poniedziałek do szkoły na zajęcia.

Autor:ib/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości