Spacer w chmurach, ponad konarami drzew

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Otwarcie ścieżki w chmurach w Świeradowie-ZdrojuTVN24
wideo 2/4
TVN24Otwarcie ścieżki w chmurach w Świeradowie-Zdroju

Ma 62 metry wysokości, a z jej szczytu - ponad koronami drzew - można podziwiać krajobraz Gór Izerskich. W Świeradowie-Zdroju (województwo dolnośląskie) otwarto najwyższą w Polsce wieżę widokową. Nowa atrakcja przyciągnęła tłumy turystów.

Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju 3 czerwca przyjęła pierwszych turystów. Frekwencja nie zawiodła, co miał okazję obserwować Tomasz Kanik, reporter TVN24. - Jest tu dość wysoko, jeśli ktoś ma lęk wysokości. Przestrzeni nie brakuje, można do wszystkiego nabrać dystansu lub spojrzeć z góry na wszystkich - mówił Kanik. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Sky Walk Świeradów-ZdrójTVN24

W górę spacerem 850 metrów, w dół zjeżdżalnią

By dostać się na szczyt wieży - i rozkoszować się widokiem na Izery - trzeba pokonać 850 metrów ścieżki spacerowej. W dół można zejść tą samą drogą lub zjechać 105-metrową zjeżdżalnią. Sky Walk w Świeradowie-Zdroju to najwyższa taka wieża widokowa w Polsce. Dzięki temu, że jest wyposażona w specjalne oświetlenie - które jednak ma nie przeszkadzać w obserwacji nieba - będzie można ją przejść także po zmroku. A to czyni świeradowską wieżę jedyną taką konstrukcją w Europie.

Sky Walk w Świeradowie-ZdrojuTVN24

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Daniel Stanisławski/TVN24