Prokurator Anna Adamiak odchodzi z funkcji rzeczniczki prokuratora generalnego  

Prokurator Anna Adamiak
Prokurator Anna Adamiak o opinii Adama Bodnara w sprawie ważności wyborów (wypowiedź z 26 czerwca)
Źródło: TVN24
Adam Bodnar poinformował że wraz z końcem jego misji na stanowisku prokuratora generalnego, swoją misję w roli jego rzeczniczki prasowej kończy prokurator Prokuratury Krajowej Anna Adamiak.

W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w trakcie której prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Prezydent na urząd ministra sprawiedliwości powołał Waldemara Żurka, zastępującego na tym stanowisku Adama Bodnara. Urząd szefa MS jest połączony z funkcją prokuratora generalnego.

W sobotę wieczorem Bodnar poinformował, że wraz z końcem jego misji na stanowisku prokuratora generalnego, swoją misję w roli jego rzeczniczki prasowej kończy prokurator Adamiak.

Prokurator Anna Adamiak
Prokurator Anna Adamiak
Źródło: Leszek Szymański/PAP

"Profesjonalne kierowanie procesem komunikacji"

"Chciałbym serdecznie podziękować Pani Prokurator za profesjonalne kierowanie procesem komunikacji w czasie realizacji jednego z największych wyzwań w historii polskiej prokuratury. Pani doświadczenie, tak medialne jak i prawnicze, oraz wiedza ekspercka okazały się nieocenione w momentach, gdy każde słowo miało wagę i znaczenie dla odzyskiwania zaufania obywateli do instytucji prokuratury" - napisał Bodnar.

Dodał, że praca Adamiak była "służbą na rzecz praworządności w praktyce", a "jej sednem było nie tylko informowanie, ale także edukowanie społeczeństwa w sferze działalności instytucji demokratycznych".

OGLĄDAJ: Donald Tusk ogłosił skład nowego rządu. "Nie ma czasu i miejsca na lekką politykę"
Tusk

Donald Tusk ogłosił skład nowego rządu. "Nie ma czasu i miejsca na lekką politykę"

Tusk
Ten i inne materiały obejrzysz w subskrypcji
Czytaj także: