Wjechała w motocyklistów. Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych

TVN24

Aktualizacja:
Do wypadku doszło w miejscowości Miłosna Fakty po południu
wideo 2/3

Wypadek na dolnośląskim odcinku drogi krajowej numer 36. Kobieta jadąca samochodem osobowym wjechała w kolumnę motocyklistów. Jedna osoba nie żyje, a kilka jest rannych.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 13 w miejscowości Miłosna, niedaleko Lubina na Dolnym Śląsku. Jak informują służby, kobieta jadąca samochodem osobowym wjechała w poruszającą się drogą krajową numer 36 kolumnę motocyklistów.

"Zjechała na przeciwległy pas ruchu"

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że ponad 70-letnia kierująca zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z motocyklem - mówi nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji. I dodaje, że motocyklista był w ciężkim stanie i był reanimowany.

Jak poinformował później dyżurny lubińskiej straży pożarnej, lekarz stwierdził zgon motocyklisty. Początkowo straż informowała o 10 osobach poszkodowanych. Wśród nich miała być kierująca autem.

Osiem osób trafiło do szpitali

Jednak po godzinie 15 nadkomisarz Rynkiewicz przekazał, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało - oprócz zmarłego mężczyzny - siedem osób. - Z różnymi obrażeniami, ale w stanie niezagrażającym życiu, zostali przetransportowani do szpitali - mówi policjant.

Sprawdzają, co się stało

W sumie w wypadku uczestniczyło 10 osób. Kierującej nic się nie stało. 70-latka była trzeźwa.

Okoliczności zdarzenia bada policja. Na miejscu jest też straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Do wypadku doszło w Miłosnej:

Mapa Targeo

Autor: tam/r/kwoj / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: miedziowe.pl | Tomasz Jóźwiak