Miał spowodować wypadek, w którym zginęło trzyletnie dziecko. Wciąż go szukają, jest już wniosek o areszt

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Wrocław
Kierowca audi jest poszukiwanyTVN24 Wrocław
wideo 2/4
TVN24 WrocławKierowca audi jest poszukiwany

Do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla 25-letniego Dominika H. Mężczyzna jest podejrzewany o spowodowanie wypadku we wsi Koźmin (Dolnośląskie), w którym zginęło trzyletnie dziecko. Po tym tragicznym zdarzeniu uciekł. Wciąż jest poszukiwany.

Jak powiedział w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu o tymczasowy areszt dla H.

- Jeśli uzyskamy takie postanowienie sądu, to zgodnie z procedurą będziemy mogli wydać list gończy i starać się o Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ bierzemy pod uwagę, że mężczyzna może przebywać za granicą - powiedział prokurator.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło trzyletnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział prok. Czułowski. Dodał, że grozi mu 12 lat więzienia.

Trzyletnie dziecko podróżujące volkswagenem nie przeżyłoKP PSP Zgorzelec

Apel policji

W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice, w tym 29-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy ze zgorzeleckiej jednostki, którzy przypadkiem przejeżdżali przez Koźmin. To oni udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Domniemany sprawca wypadku - kierowca audi A6 - uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został nietrzeźwy pasażer auta, którym miał kierować Dominik H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

Kierowca audi uciekł z miejsca zdarzeniaKP PSP w Zgorzelcu

Policja ze Zgorzelca wystosowała apel do osób, które w niedzielę po południu poruszały się drogą wojewódzką numer 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia.

- Wszystkich świadków zdarzenia oraz kierujących, których pojazdy wyposażone były w wideorejestratory, prosimy o kontakt z policją osobiście lub pod numerem telefonu 47 87 322 50 i 47 87 322 00. Prosimy również o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje istotne dla przedmiotowej sprawy - informuje Agnieszka Goguł, rzeczniczka zgorzeleckiej policji.

Autor:ib/gp

Źródło: PAP/TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Zgorzelec