Uczyła córkę jeździć, 15-latka potrąciła kobietę. Matka skazana za śmiertelny wypadek

Autor:
ib/
tam
Źródło:
PAP
Śmiertelne potrącenie. Za kierownicą 15-latka (25.02.2021)
Śmiertelne potrącenie. Za kierownicą 15-latka (25.02.2021)TVN24 Wrocław
wideo 2/2
TVN24 WrocławŚmiertelne potrącenie. Za kierownicą 15-latka

Przed Sądem Rejonowym w Nysie (woj. opolskie) zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia kobiety przez 15-letnią dziewczynę. Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata skazana została jej matka, która pozwoliła córce prowadzić samochód. Wyrok jest nieprawomocny.

Do zdarzenia doszło w lutym 2021 roku w Kopernikach pod Nysą, na terenie miejscowej rolniczej spółdzielni produkcyjnej.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, poszkodowana wyszła z pracy na plac, gdzie czekała na nią córka z małym dzieckiem w wózku. Gdy cała trójka szła wewnętrzną drogą, na teren zakładu nagle wjechał osobowy ford, za kierownicą którego siedziała 15-latka. Dziewczyna nie potrafiła zapanować nad pojazdem, który uderzył w 54-letnią Dorotę D. Kobieta zginęła na miejscu. Jej córka zdążyła odepchnąć wózek z dzieckiem i odskoczyć od samochodu.

15-latka śmiertelnie potrąciła kobietęNowiny Nyskie/Joanna Kania

Matka uczyła córkę jeździć. 15-latką zajął się sąd rodzinny, jest wyrok w sprawie matki

Okazało się, że siedząca na miejscu pasażera Anna T. pozwoliła swojej 15-letniej córce prowadzić auto, by ta nauczyła się techniki jazdy. Nastolatka trafiła przed sąd rodzinny, który zobowiązał ją do pracy w wolontariacie oraz oddał pod nadzór kuratora.

Sąd Rejonowy w Nysie uznał Annę T. za winną złamania zasad ruchu drogowego i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Za ten czyn wymierzył oskarżonej karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta ma także wypłacić rodzinie pokrzywdzonej ponad 50 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Wypadek w KopernikachTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Nowiny Nyskie/Joanna Kania

Pozostałe wiadomości