Cztery osoby w szpitalu. "Zostały zatrute gazami spalinowymi"

Autor:
ib/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Cztery osoby w ciężkim stanie po zadymieniu w domu
Cztery osoby w ciężkim stanie po zadymieniu w domuKM PSP Kędzierzyn-Koźle
wideo 2/5
KM PSP Kędzierzyn-KoźleCztery osoby w ciężkim stanie po zadymieniu w domu

W Borzysławicach na Opolszczyźnie cztery osoby zatruły się gazami spalinowymi - poinformowały służby. Wszyscy trafili do szpitali. Ich stan - jak przekazała policja - ocenia się jako ciężki.

Około godziny 10 osoba postronna zgłosiła straży pożarnej, że w jednym z domów jednorodzinnych w Borzysławicach widzi osmalone jedno okno. Na miejsce wysłano kilka zastępów. Ratownicy stwierdzili bardzo silne zadymienie w budynku.

- Przybyli na miejscu strażacy odnaleźli w domu cztery osoby - mówi Piotr Krok, rzecznik straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Cztery osoby są w ciężkim stanieKM PSP Kędzierzyn-Koźle

Zatrucie gazami spalinowymi

Troje dorosłych i jedno dziecko z objawami zatrucia gazami spalinowymi przekazano służbom medycznym. Stan poszkodowanych - jak przekazała policja - ocenia się jako ciężki. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane.

- Cztery osoby zostały zatrute gazami spalinowymi - poinformowała st. sierż. szt. Monika Frąckowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Rzeczniczka policji dodała, że poszkodowane osoby to 46-latka, 24-latka, 24-latek i 12-latek. Dwóch ostatnich do szpitala przetransportowano śmigłowcem.

Na polu obok domu lądował śmigłowiec LPRKM PSP Kędzierzyn-Koźle
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ib/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Kędzierzyn-Koźle

Pozostałe wiadomości