Wrocław

Wrocław

Były metropolita wrocławski kardynał Henryk Gulbinowicz od kilku dni przebywa w szpitalu. Duchowny został hospitalizowany jeszcze przed podaniem do publicznej wiadomości informacji o nałożonych na niego przez Watykan sankcjach. Stan 97-letniego kapłana określany jest jako "bardzo ciężki, ale stabilny".

Przy szpitalu w Dzierżoniowie (województwo dolnośląskie) stanęły dwa zbiorniki na tlen dla pacjentów chorych na COVID-19. Te miały rozwiązać problem braku butli na rynku i zapewnić niezbędną ilość tlenu dla hospitalizowanych osób. Jednak okazało się, że dwa zbiorniki nie wystarczą, bo szpital musi powiększyć bazę łóżkową dla zakażonych koronawirusem pacjentów.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, zlokalizowaną na terenie zakładu rolno-hodowlanego. Zatrzymali 10 osób, które pracowały przy produkcji, dwie z nich próbowały ratować się ucieczką przez specjalnie przygotowany szyb wentylacyjny. Przejęto towar wart ponad 16 milionów złotych. Maszyny są warte z kolei około 2,5 miliona złotych.

- Żona straciła przytomność. Wezwałem pogotowie. Zanim dojechało, sam próbowałem ją reanimować, pomagał mi nasz syn. Później ratownicy przez godzinę walczyli o jej życie. Ale było już za późno - mówi pan Jacek, mąż kobiety, która dzień przed śmiercią nie mogła doprosić się o pomoc w szpitalu. Miała objawy COVID-19. Do teraz nie wiadomo, czy była zakażona koronawirusem.