Wrocław

Wrocław

21 osób zostało oskarżonych przez Prokuraturę Krajową o udział w grupie przestępczej, która - według szacunków śledczych - wyłudziła blisko pięć milionów złotych od prawie 200 osób lub firm. Oskarżeni pobierali zaliczki na sprowadzenie luksusowych aut, a następnie anulowali transakcję, nie zwracając pieniędzy. Prokuratura podaje, że na czele grupy stał Rafał Ł., karany już w przeszłości za podobne przestępstwa.

Andrij Czemeris, jeśli żyje, ma dziś 38 lat. Mężczyzna jednak od kilku lat nie nawiązał kontaktu z rodziną, a śledczy z Legnicy (województwo dolnośląskie) podejrzewają, że to właśnie obywatel Ukrainy może być osobą, której ciało - ponad rok temu - wyłowiono ze stawu. Prokuratorzy proszą wszystkich tych, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia o kontakt. Obywatel Ukrainy w rodzinnym kraju pozostawił dwójkę małych dzieci, jego żona zginęła w wybuchu gazu.

"Pojazdy najeżdżały na siebie w ciągu kilkunastu sekund" – tak to, co się działo w piątkowy poranek na dolnośląskim odcinku autostrady A4, opisuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. I pokazuje nagranie, na którym widać, jak doszło do karambolu dziewięciu ciężarówek.

Tomasz Komenda, który przez decyzję sądu niesłusznie spędził 18 lat swojego życia za kratami, nie będzie odwoływał się od wyroku Sądu Okręgowego w Opolu. Zgodnie z nim ma otrzymać od Skarbu Państwa niemal 13 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. - Chcę mieć już spokój i jak najszybciej zapomnieć o tym, co się stało – mówi nam Komenda.

Nie żyje czteroletni chłopiec, a cztery inne osoby trafiły do szpitala - to tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Brzegu (województwo opolskie). Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy, a policja apeluje do świadków zdarzenia o przekazywanie wszelkich posiadanych informacji. W wyjaśnieniu tego, co stało się na drodze mogą pomóc także nagrania z kamer samochodowych.