Wrocław

Wrocław

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków zawodowej kurator sądowej, która sprawowała nadzór nad rodziną trzyletniej Hani. Dziecko zmarło w lutym po pobiciu, a matce oraz jej konkubentowi postawiono zarzuty zabójstwa Hani oraz znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem.

Zarzuty zniszczenia mienia o wartości ponad 10 tysięcy złotych usłyszał 23-letni mężczyzna, który zniszczył ponad 800 sadzonek, uszkodził klomb i bramę wjazdową na posesję. Na miejscu zostawił odcisk buta, który idealnie pasował do obuwia znalezionego później u niego w domu. Zdradziły go też liczne zadrapania na skórze.

Ruchliwe skrzyżowanie w centrum Wrocławia. Pod nadjeżdżający tramwaj niemal wjechał kilkuletni rowerzysta. Jego dorosła opiekunka została z tyłu. - Motorniczy na szczęście zdążył wyhamować - opisuje autor nagrania, które trafiło na Kontakt24.

29-letni Mateusz Rambacher w listopadzie zachorował na COVID-19. Choroba miała u niego błyskawiczny i ostry przebieg. Lekarze prawie nie dawali mu szans na przeżycie. Ratunkiem miał być przeszczep płuc. W ostatnim momencie pracę podjęły jego własne. Dziś mężczyzna wciąż boryka się ze skutkami zakażenia koronawirusem. A bliscy, by spędzić z nim Boże Narodzenie, czekali aż do majówki.

31-letni mieszkaniec województwa lubuskiego nie zamierzał zatrzymać się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki przed policjantami z grupy Speed stracił panowanie nad autem, wpadł do rowu i uderzył w drzewo.