"Propozycja Schetyny jest propozycją bez konsultacji"

TVN24

Aktualizacja:
Zdaniem Lubnauer "Grzegorz Schetyna ma zwyczaj składania takich propozycji"tvn24
wideo 2/3

- Trudno mówić o wspólnym prezydium, wspólnych decyzjach klubu ze względu na to, że mamy inne programy i inne wartości - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się w ten sposób do sobotniego przemówienia Grzegorza Schetyny podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Schetyna, apelując między innymi do szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer i Ryszarda Petru o powołanie wspólnego prezydium klubu PO i N. mówił, że kolejnym krokiem współpracy dwóch partii mogłoby być powtórzenie koalicji we wszystkich polskich miastach. Nawiązał do wspólnego kandydata dwóch partii - Rafała Trzaskowskiego - na prezydenta Warszawy.

- Zaprośmy też do współpracy naszego sprawdzonego partnera - Polskie Stronnictwo Ludowe, zaprośmy Unię Pracy, Demokratyczną Lewicę, stwórzmy szerokie wspólne listy wyborcze do sejmików wojewódzkich - mówił.

Jak dodał, to byłyby pierwsze kroki, a następnym byłaby współpraca parlamentarna po to, żeby odsunąć od władzy "ludzi, którzy niszczą dziś w Polsce demokrację".

"Propozycja Schetyny jest propozycją bez konsultacji"

Do wypowiedzi Grzegorza Schetyny odniosła się przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

- Trudno mówić o wspólnym prezydium, wspólnych decyzjach klubu ze względu na to, że mamy inne programy i inne wartości - podkreśliła. Dodała jednak, że jest "zwolennikiem tego, żeby prezydia obu ugrupowań, również Polskiego Stronnictwa Ludowego, spotykały się regularnie".

- Po to, żeby decydować o pewnych wspólnych inicjatywach w ramach opozycji w parlamencie - zaznaczyła.

Zdaniem Lubnauer "propozycja Grzegorza Schetyny jest propozycją bez konsultacji". - Grzegorz Schetyna ma zwyczaj ( składania - red.) takich propozycji, natomiast bardzo poważnie ją rozważymy - stwierdziła szefowa Nowoczesnej.

Autor: JZ\mtom / Źródło: TVN24, PAP