Deszcz zalał metro w Madrycie

Autor:
ps/dd
Źródło:
Reuters, lasexta.com, tvnmeteo.pl

Ulewne opady deszczu przeszły w poniedziałek przez Madryt. Zalanych zostało kilka stacji metra i niektóre drogi. To jedne ze skutków ulew w Hiszpanii w ciągu ostatnich dni.

W środkowej części Hiszpanii, w tym w stolicy, w poniedziałek wystąpiły intensywne opady deszczu. Padało tak obficie, że woda dostała się do madryckiego metra. Zalane zostały stacje 5, 7 i 10 - poinformowały lokalne media.

Na nagraniach i zdjęciach ze stacji Canal widać wodę wlewającą się po schodach i lejącą się z sufitu.

Zalane zostały również niektóre drogi. Nagrania pokazują wodę spływającą po autostradach M-607 oraz M-30 w pobliżu szpitala Ramón y Cajal.

Straż pożarna po poniedziałkowej wieczornej ulewie przeprowadziła ponad 30 interwencji związanych z intensywnymi opadami, głównie w dzielnicach: San Blas, Barajas, Hortaleza i Fuencarral. Większość z nich polegała na wypompowywaniu wody z zalanych dróg i piwnic. W czasie ulewy spadło 20 litrów wody na metr kwadratowy - podały media.

Ulewy w Hiszpanii

To jedne ze skutków intensywnych opadów deszczu w Hiszpanii w ciągu ostatnich dni.

W czwartek po burzy zalany został port lotniczy Madryt-Barajas. Płyta lotniska pokryła się wodą i kulami gradowymi. Na początku ubiegłego tygodnia władze musiały zamknąć szkoły, przedszkola, uniwersytety i inne budynki użyteczności publicznej po tym, jak doszło do powodzi błyskawicznych.

We wtorek wieczorem w Hiszpanii obowiązują pomarańczowe i żółte alerty przed ulewami. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla Madrytu oraz okolic i Murcji.

Zobacz też: Próbował przejechać przez zalaną drogę. Rwąca woda zmiotła auto

Autor:ps/dd

Źródło: Reuters, lasexta.com, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości