Pogoda na weekend i 1 listopada. Za ciepło zapłacimy pewną cenę

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni 28.10-01.11

W końcówce października czeka nas złota polska jesień, choć z jednym "ale". Temperatura maksymalna będzie dochodzić nawet do 18 stopni Celsjusza i to przy bezchmurnym niebie, jednak ceną za to będzie porywisty wiatr. Pogoda zacznie się psuć we Wszystkich Świętych.

Na pogodę w ciągu najbliższej doby na przeważającym obszarze kraju będzie miał wpływ wyż znad wschodniej Europy z centrum nad Rumunią. Jedynie początkowo północna oraz północno-wschodnia Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napłynie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie o równowadze stałej - przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek.

W czwartek po zaniku porannych mgieł początkowo pogodnie i słonecznie będzie głównie na południu i południowym zachodzie kraju. W ciągu dnia liczne rozpogodzenia postępować będą w głąb kraju, w efekcie czego w godzinach popołudniowych pogodna aura prognozowana jest na przeważającym obszarze Polski poza północno-wschodnimi regionami. Tam przez większą część dnia utrzyma się duże zachmurzenie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni Celsjusza Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej do 12-13 st. C w rejonie Olsztyna, Suwałk i Białegostoku. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na południowy. W górach okaże się porywisty, osiągając w porywach prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dniVentusky

Prognoza pogody na weekend i Wszystkich Świętych

Piątek w całym kraju upłynie z przewagą małego zachmurzenia i dużą ilością słońca. Przejściowo więcej chmur pojawić się może tylko na zachodzie Polski oraz nad ranem w rejonie Suwałk. Termometry pokażą maksymalnie od 14-15 st. C na północy do 16-17 st. C w centrum i południu kraju. Powieje umiarkowany, południowy, w górach porywisty wiatr, do 80 km/h.

Sobota we wszystkich regionach zapowiada się pogodnie, a wręcz słonecznie, z małym zachmurzeniem i bezchmurnym niebem. Jedynie przejściowo na zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura maksymalna sięgnie od 14-15 st. C na północy i w centrum do 16-18 st. C na południu. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, południowy.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dni
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dniVentusky

W niedzielę czeka nas kontynuacja pogodnej, słonecznej aury. Tylko dla zachodnich regionów prognozowane jest przejściowo większe zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 13-14 st. C na północy do 15-18 st. C na południu. Zachodni wiatr okaże się silny i bardzo silny. W porywach sięgnie do 70-90 km/h.

1 listopada będzie przeważać małe i umiarkowane zachmurzenie, w ciągu dnia od zachodu wzrastające do dużego z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 st. C na północy i zachodzie do 14-15 st. C w centrum oraz na wschodzie Polski. Z kierunków południowych powieje umiarkowany i dość silny wiatr.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dniVentusky

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości